Witcher 3 Yennefer-Triss ikilemindeki alternatifler

Enes13254

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Selamlar, ben oyunu 1 kez Yennefer'i seçerek bitirdim şimdi diyorum ki Triss'i seçsem olmaz. Yennefer zaten seçtim, ikisini de seçmek mantıksız geliyor. Eğer Triss'i seçersem Yennefer ile görüşmeden önce Triss'ten ayrılıp oyuna Yennefer ile devam edebilir miyim? Hem sanırım Triss'i seçince görev falan da oluyor 1-2 tane. Oyunu bitirdiğim için spoiler derdim yok, bilen birisi cevap yazarsa memnun olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey yok. Yani Triss'i veya Yen'i seçip sonrasında ayrılamazsın. Çünkü oyunun mantığına ters düşer. Doğru değil. Hem de Geralt, hangi kadını seçerse seçsin onlar ileriye dönük planlar yapıyor. Örneğin Triss, Geralt ile kalacağı evi ayarlıyor ve hayal kuruyor, Yennefer ise, bu politakadan kurtulup Geralt'la sessiz, sakin bir hayat yaşamak için temelleri atıyor.

Yani hangi kadını seçerseniz, seçin, oyunun sonuna kadar onunla olacaksınız. Ayrılma gibi bir durum olmayacak. Bu yüzden birisini seçin. Altını çiziyorum, sadece birisini😉

Bence Triss hatunu seç😁

Öyle bir şey yok. Yani Triss'i veya Yen'i seçip sonrasında ayrılamazsın. Çünkü oyunun mantığına ters düşer. Doğru değil. Hem de Geralt, hangi kadını seçerse seçsin onlar ileriye dönük planlar yapıyor. Örneğin Triss, Geralt ile kalacağı evi ayarlıyor ve hayal kuruyor, Yennefer ise, bu politakadan kurtulup Geralt'la sessiz, sakin bir hayat yaşamak için temelleri atıyor.

Yani hangi kadını seçerseniz, seçin, oyunun sonuna kadar onunla olacaksınız. Ayrılma gibi bir durum olmayacak. Bu yüzden birisini seçin. Altını çiziyorum, sadece birisini😉

Bence Triss hatunu seç😁

Aga konuyla pek ilgisi yok ama PP de gördüm lethoyu aklıma geldi soraym dedim, ben oyunu her 2 oynayışımda da lethoyla karşılaşmadım 2'sinde de Witcher 2 Save dosyalarıyla devam ettim ama Witcher 2'de lethoyu serbest bırakmıştım demek ki bir yanlış yapmışım eğer tekrar başladığımda Save dosyalarını seçmezsem letho gelir mi?

Aga konuyla pek ilgisi yok ama PP de gördüm lethoyu aklıma geldi soraym dedim, ben oyunu her 2 oynayışımda da lethoyla karşılaşmadım 2'sinde de Witcher 2 Save dosyalarıyla devam ettim ama Witcher 2'de lethoyu serbest bırakmıştım demek ki bir yanlış yapmışım eğer tekrar başladığımda Save dosyalarını seçmezsem letho gelir mi?
Oyunun başında sana Witcher 2 kayıt dosyası simüle edilsin mi diye soruyor. Simüle etmesine izin verirsen oyun başında Nilfgaard kalesindeyken, Geralt Emhyr'in karşısına çıkmak için hazırlanırken gelen adamdaki diyaloglar değişiyor. Sana Letho'yu öldürüp, öldürmediğini soracak. Eğer öldürmedim dersen oyunda bir yan görevde onunla karşılaşabiliyorsun.

Ne yazık ki o kayıt dosyası aktarma işi rezil bir iş. Ben de 2. oyunu bitirdim. Farkettiysen, 2. oyunun son kayıt dosyası, Letho ile karşılaştıktan sonraki kayıt dosyası. Yani Letho'yu ölüp öldürmedikten sonra bir save alınmıyor bu yüzden de o kayıt aktarma işi olmuyor 3. oyuna. Yeni oyuna başlarken" Witcher 2 kayıtları açık" seçeneğini seçmen gerek.

Sonrasında Emhyr var Emreis'in huzurundaki General Voorhis, size Witcher 2'deki seçimlerinizi soracak. Letho'ya naptın, kimin tarafındaydın, Sile'ye ne oldu vs. Orada Letho'yu öldürmedim seçeneğini seçeceksiniz. Sonrasında, Velen'deki Ihlamurvadisi'nde ağlayan bir kadından evine musallat olmuş heyulaları öldürme kontratı alıp Letho ile karşılaşacaksın. Benim için çok özel bir görevdir :)

Kitabı okuduysan ve önceki oyunları oynadıysan gerçek aşkının Yennefer olduğunu bilirdin. Triss sadece Geralt hafızasını kaybettiği bir dönemde onunla beraber olup onu kullanmıştır. Bence Triss daha güzel ama her şey dış güzellik değil.

Ne yazık ki o kayıt dosyası aktarma işi rezil bir iş. Ben de 2. oyunu bitirdim. Fark ettiysen, 2. oyunun son kayıt dosyası, Letho ile karşılaştıktan sonraki kayıt dosyası. Yani Letho'yu ölüp öldürmedikten sonra bir Save alınmıyor bu yüzden de o kayıt aktarma işi olmuyor 3. oyuna. Yeni oyuna başlarken" Witcher 2 kayıtları açık" seçeneğini seçmen gerek.

Sonrasında Emhyr var Emreis'in huzurundaki General Voorhis, size Witcher 2'deki seçimlerinizi soracak. Letho'ya naptın, kimin tarafındaydın, Sile'ye ne oldu vs. Orada Letho'yu öldürmedim seçeneğini seçeceksiniz. Sonrasında, Velen'deki Ihlamurvadisi'nde ağlayan bir kadından evine musallat olmuş heyulaları öldürme kontratı alıp Letho ile karşılaşacaksın. Benim için çok özel bir görevdir :)

Peki sile ile ilgili seçimde eğer onu kurtardk falan dersek (nasıl seçenekler var bilmiyorum) ya da seçtiğimiz herhangi bir seçenekle Sileyi hapishaneden ölmeden kurtarabiliyozmu

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Normalde Triss'i seçip Yennefer'a hiç yüz vermeyecektim fakat bir çılgınlık yapıp ikisiyle de işleri yürüttüm. Şimdi ise ikisi de beni Yalıçapkının da bekliyorlar, şarap ile. Sonrasında ise ne olacakları malum, hazin bir sonla terkedecekler 😆
İşin özü bir yerde okuduğuma göre birkaç romantizm kodları ile romantizm ayarları yapılabiliyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? :)

Geri
Yukarı