Witcher 3'ün GTX 1050 Ti'da kötü performans vermesi

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Konuyu nereye açsam bilemedim.
GTX 1050 Ti kullanıyorum ve Witcher 3 de kötü performans veriyor. Zaten FPS testi videolarından da görebilirsiniz.
Oyunu 720p Low da oynuyorum artık.
Neyse, ilginç olanı Witcher 3 2015'de çıkmışken, GTX 1050 Ti 2016 yılında çıktı.
O zaman bunun Witcher 3'ü hayli hayli kaldırması gerekmez mi?
Neden böyle?

Bu tip bir konuya yazdığım bir mesajı alıntılıyorum. Ultra yazdığım ayarları yüksek veya ortaya çekebilirsiniz.
i5 4460, RX 570 8 GB RAM ile oyunu Ultra, Yüksek ayarlar karışık bir biçimde oynuyorum. Üstüne lighting modu gibi FPS düşürecek modlar da kurulu olmasına rağmen hiçbir drop yok, akıcı bir şekilde oynuyorum.

Maksimum Kare'yi 60'a sabitedim.

Hairworks aşırı FPS düşürüyor. Zaten AMD kullanıyoruz, bizim için bir farkı olmuyor. Hairworks ayarlarının hepsini kapatın.

Arkaplan karakterleri sayısını Yüksek yapın.

Gölge, Su, Arazi, Doku, Yeşillik Görüş Menzili, Ayrıntı seviyesini Ultra'ya çekebilirsiniz. Su ve yeşillik görüş menzili size bağlı, dilerseniz Yüksek de yapabilirsiniz.

Çimen yoğunluğunu Orta yapın.

İleri Düzey İşleme kısmındaki "Kenar Yumuşatma" seçeneğini kapatın. Diğer seçenekleri açabilirsiniz. Ben de bir FPS düşüşü olmuyor.

Benim ayarlarım bu şekilde. 60 Hz bir monitöre sahibim ve 60 FPS sabit oynuyorum oyunu.

Neyse, ilginç olanı Witcher 3 2015'de çıkmışken, GTX 1050 Ti 2016 yılında çıktı.
Neden böyle?

Ben o kartı 2017'de almıştım ve Shadow of The Tomb Raider ile RDR2 2018'de çıktı düşün rezilliği. Ucuz bir kart olsa üzülmezdim. Witcher 3 için 720P low biraz düşük geldi ama 1080P orta ayarlarda rahatça oynatması lazımdı.

1050 ile yüksek ayarlarda oynadım 30-60fps arası (gayet akıcıydı), 1050ti da 50-60 arası verir diye düşünüyorum.

Ayarların teknik özelliklerini ve gereksinimlerini bilmiyorsanız, düşük FPS alırsınız.
Aynı ekran kartı ile ben ultra karışık ayarlar ile 40-45 FPS alıyordum ortalama.
Hairworks ve görüş menzili büyük düşman.

GTX 1050 Ti kullanıyorum ve Witcher 3 de kötü performans veriyor. Zaten FPS testi videolarından da görebilirsiniz.
Neden böyle?
940m ile 24 fps civarinda oyunu bitirmiştim yazılımsal yada ekran kartından bi sıkıntı olabilir.

Neden böyle?
İyi performans mı bekliyordun?

Geri
Yukarı