Witcher kitaplarının her bölümünde farklı bir hikaye mi anlatıyor?

Cagan_31

Decapat
Yer
Kaer Morhen
Merhaba, Witcher'ın oyunlarını oynadım ve hayran kaldım. Şimdi kitapları okumaya başladım ve henüz ilk kitabın 100. sayfalarındayım. Sorum şu; Kitabın her bölümünde farklı bir hikaye mi anlatıyor? Çok kitap okumadığım için dikkatsiz de olabilirim ama internette Witcher'ın her bölümde Geralt'ın farklı maceralarını anlattığına dair bir şeyler duymuştum sanırım. Peki öyle mi?

Merhaba, Witcher'ın oyunlarını oynadım ve hayran kaldım. Şimdi kitapları okumaya başladım ve henüz ilk kitabın 100. sayfalarındayım. Sorum şu; Kitabın her bölümünde farklı bir hikaye mi anlatıyor? Çok kitap okumadığım için dikkatsiz de olabilirim ama internette Witcher'ın her bölümde Geralt'ın farklı maceralarını anlattığına dair bir şeyler duymuştum sanırım. Peki öyle mi?
İlk iki kitap farklı farklı hikayelerden oluşmakta. 3. kitaptan 7. kitaba kadar ana romandır. (Sanırım 8.kitap da farklı hikayelerden oluşuyor, bilmiyorum okumadım.)

witcher 1. oyunu 7. kitaptan sonrasını mı anlatıyor?
Şimdi durumu şöyle açıklayayım. (8. kitap 1. kitap ile 2. kitap arasını anlatıyor) 7. kitapın sonunda aslında seri bitiyor. Ama oyunların başında bir şey oluyor ve alternatif bir olayla oyunların hikayesi başlıyor. Zaten 3. oyunu oynadıysan katliamdan haberin vardır.

Şimdi durumu şöyle açıklayayım. (8. kitap 1. kitap ile 2. kitap arasını anlatıyor) 7. kitapın sonunda aslında seri bitiyor. Ama oyunların başında bir şey oluyor ve alternatif bir olayla oyunların hikayesi başlıyor. Zaten 3. oyunu oynadıysan katliamdan haberin vardır.
yani 7. kitabın sonunda aslında Geralt'ın hafızasını kaybetmesi gibi bi olay olmuyor mu? Geralt'ın hafızasını kaybetmesi oyunlar için yazılmış bir şey mi yani?

yani 7. kitabın sonunda aslında Geralt'ın hafızasını kaybetmesi gibi bi olay olmuyor mu? Geralt'ın hafızasını kaybetmesi oyunlar için yazılmış bir şey mi yani?
Hayır arkadaşım. Spoiler vermeden anlatmaya çalışıyorum. 7. kitabın sonunda bir şey oluyor. Ondan sonra seri toptan bitiyor. Oyunlar alternatif son.

Hayır hocam oyunlar Witcher kitaplarından bir miktar esinlenerek yapılmıştır. Mesela Witcher 1 oynadıysanız Adda'yı lanetten kurtardığımızı biliyorsunuzdur. Ancak oyunda istersek öldüredebiliyoruz. Kitapta ise laneti kaldırıyoruz. Böyle oyunun içerisinde bazen ara ara da olsa kitaptan hikayeler var.

hmm tamam biraz sinirlendirdim galiba kusura bakma teşekkür ederim iyi akşamlar
Yok yanlış anladınız ben öyle yazmıştım sadece aman diyim öyle bir şey yok. Dediğim gibi kitapların sonunda başka bir şey oluyor. Oyunların alternatifinde başka bir şey oluyor. Yanlış anlaşıldım yine.

Geri
Yukarı