Witcher serisi okuma, oynama ve izleme sırası

Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
C2wLPouuFZRWxAGdtDdXoB.png

The Last Wish (2.kitap olsa da öncesini anlatır)
The Sword of Destiny.
Elflerin Kanı.
Nefret Çağı.
Ateşle İmtihan.
Kırlangıç Kulesi.
Gölün Hanımı.
Season of Storms (hem 1.ve 2. kitaplar arasında hem de bu sırada geçiyor tavsiyem bu sırada okumanız çünkü başka türlü 7. kitaptan spoiler yersiniz.)

Not: Oyunlar kitaplardan 5 sene sonrasını konu alırlar.

The Witcher (2007)
The Witcher 2: Assassin's of Kings.
The Witcher Adventure Game.
The Witcher Battle Arena.
The Witcher 3: Wild Hunt (kendi içinde 3'e ayrılır)
A. Ana oyun.
B. Hearts of Stone.
C. Blood and Wine.
Gwent: The Witcher Card Game.
Thronebraker: Thw Witcher Tales.

Not: Dizi ilk 2 kitaptan uyarlamadır ancak 8. kitabın bir kısmı 1. ve 2. kitaplar arasında geçtiğinden mantıklı olan bütün projeler bittikten sonra diziye başlamaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2066834

The Last Wish (2.kitap olsa da öncesini anlatır)
The Sword of Destiny.
Elflerin Kanı.
Nefret Çağı.
Ateşle İmtihan.
Kırlangıç Kulesi.
Gölün Hanımı.
Season of Storms (hem 1.ve 2. kitaplar arasında hem de bu sırada geçiyor tavsiyem bu sırada okumanız çünkü başka türlü 7. kitaptan spoiler yersiniz.)

Not: Oyunlar kitaplardan 5 sene sonrasını konu alırlar.

The Witcher (2007)
The Witcher 2: Assassin's of Kings.
The Witcher Adventure Game.
The Witcher Battle Arena.
The Witcher 3: Wild Hunt (kendi içinde 3'e ayrılır)
A. Ana oyun.
B. Hearts of Stone.
C. Blood and Wine.
Gwent: The Witcher Card Game.
Thronebraker: Thw Witcher Tales.

Not: Dizi ilk 2 kitaptan uyarlamadır ancak 8. kitabın bir kısmı 1. ve 2. kitaplar arasında geçtiğinden mantıklı olan bütün projeler bittikten sonra diziye başlamaktır.
Merhaba hocam ben bilmeyip diziyle başladım ve 3 sezonu izledim. Ama artık diziyi bırakıp kitaplarla devam etmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla dizi 1,2 ve 4.kitaptan uyarlama, 3 5 6 7 8 diye mi devam edeyim mi mesela?

Merhaba hocam ben bilmeyip diziyle başladım ve 3 sezonu izledim. Ama artık diziyi bırakıp kitaplarla devam etmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla dizi 1,2 ve 4.kitaptan uyarlama, 3 5 6 7 8 diye mi devam edeyim mi mesela?
hocam listeyi internetten edindiğim bilgilerle yaptığım için en ufak bir fikrim yok.

Hocam diziye madem başladınız diziyi bitirdikten sonra 1.kitaptan başlayarak okumanızı tavsiye ederim dizide birçok şeyi değiştirmişler. Kitaptan başlamanız hikayeyi en doğru şekilde anlamanıza yardımcı olur sonrasında oyunlarıyla devam edebilirsiniz

teşekkürler ama dizi pek tatmin etmiyor beni açıkçası zarzor bitti 3 sezon valla. dizinin zaten aman aman bi uyarlama olmadığını ve asıl özünden saptığını da biliyorum Henry Cavill o yüzden ayrıldı zaten . madem yer yer farklılıklar var ve dizi boyunca izlediğim şeyleri tekrar 4 kitap 1600 sayfa okumak işkence olur (3.kitabı da işlemişler) o halde dizinin uyarladığı kitapların özetini okuyup devam etmek bi çözüm olabilir mi ? şimdiden sağ olun

Teşekkürler ama dizi pek tatmin etmiyor beni açıkçası zar zor bitti 3 sezon vallahi. Dizinin zaten aman aman bir uyarlama olmadığını ve asıl özünden saptığını da biliyorum henry cavill o yüzden ayrıldı zaten. Madem yer yer farklılıklar var ve dizi boyunca izlediğim şeyleri tekrar 4 kitap 1600 sayfa okumak işkence olur (3.kitabı da işlemişler) o halde dizinin uyarladığı kitapların özetini okuyup devam etmek bir çözüm olabilir mi? Şimdiden sağ olun

Hocam eğer içinizde okuma duygusu yoksa kesinlikle okumayın ne zevk verir ne tat verir. Onun yerine sizinde dediğiniz gibi internetten uzun özetlerine bakabilirsiniz kısa özetler pek tatmin edici ve açıklayıcı olmaz veyahut YouTube'dan sırayla kitapların özet videolarını izlemekte bir çözüm olabilir.

Geri
Yukarı