Witcher Serisine Nasıl Başlanmalı?

FurkanKutlu

Kilopat
Witcher oyunlarını oynamak istiyordum. Ama bir yerde önce kitabını okuyun diye bir şey gördüm. Witcher 1’i 10 saat kadar oynadım daha ilk bölümü geçemediğim için Witcher 2’den başlayacağım oynamaya. Kitap, dizi, oyunu hangi sırayla oynamalıyım ve Witcher 1’i oynamasam sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher oyunlarını oynamak istiyordum. Ama bir yerde önce kitabını okuyun diye bir şey gördüm. Witcher 1’i 10 saat kadar oynadım daha ilk bölümü geçemediğim için Witcher 2’den başlayacağım oynamaya. Kitap, dizi, oyunu hangi sırayla oynamalıyım ve Witcher 1’i oynamasam sorun olur mu?

Witcher 1'in önemli noktalarını ve hikayesini anlatan videolar vardır elbette. Oradan ilk hikayeyi öğrenseniz de olur. 2. oyundan devam edersiniz. Ben şahsen kitaplarını okumadım ama okuma imkanınız varsa daha spesifik noktaları ve göndermeleri anlarsınız diye düşünüyorum. Okumasanız da çok sorun olmaz bence. Finali de 3. oyunla tamamlarsınız.

Ben şahsen Witcher 1 oynamanızı öneririm. Serideki en akıcı hikaye anlatımına sahip oyundur.
Oynamayacaksanız aşağıdaki video'dan hikayeyi izleyebilirsiniz. Video'nun ilk 15 dakikasında görüntü kayması varmış. Renderdan kaynaklandığını belirtmiş. Sonrasında ise sorun yokmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sıra olarak kitaplar ilk geliyor ama bunu önermem çünkü toplam 7 kitap var okunacak ve oyunları oynamadan tam kafanda atmosfer oturamıyor en azından benim için öyleydi. En güzeli bu bence:

1) İlk oyunun kısa özetini izle, oyun baya eski ve ilkel olduğu için bazı insanlar oynamak istemeyebilir.

2) İkinci oyunu oyna

3) Üçüncü oyunu oyna

4) Buradan sonra artık oyunlardan atmosfer olarak bir şeyler kafanda oturuyor ve kitapları okumak çok daha zevkli oluyor.

Sıra olarak kitaplar ilk geliyor ama bunu önermem çünkü toplam 7 kitap var okunacak ve oyunları oynamadan tam kafanda atmosfer oturamıyor en azından benim için öyleydi. En güzeli bu bence:

1) İlk oyunun kısa özetini izle, oyun baya eski ve ilkel olduğu için bazı insanlar oynamak istemeyebilir.

2) İkinci oyunu oyna

3) Üçüncü oyunu oyna

4) Buradan sonra artık oyunlardan atmosfer olarak bir şeyler kafanda oturuyor ve kitapları okumak çok daha zevkli oluyor.
Peki oyunda kitabın heyecanını kaçıracak spoylerlar var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı