Witcher serisine nereden başlamalıyım?

Rediph

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar Steam kütüphanemde Witcher 3 var, sizce ilk oyundan başlamadan Witcher 3'ü oynasam çok şey kaybeder miyim? Yoksa 1. ve 2. oyunları oynamalı mıyım?

Şahsen ben Witcher 3'ten başlamıştım.Hikayeden çok bir şey kaybetmezsin sadece ara sıra çıkan birkaç diyalogu anlamazsın onda da demek ki geçmişte böyle bir şey olmuş deyip geçersin. Witcher 1'in vuruş hissi artık günümüze göre bayağı kötü durumda tavsiyem 2. oyundan başlamanız.1. oyunun da hikayesini anlatan kanallar var videolardan dinleyebilirsin.

Hikaye olarak 1. oyunun hikayesi çok güzel ama oynanış çok kötü olduğu için 2 saatten fazla oynayacağınızı sanmıyorum. 2.oyundan başlayın 3.oyuna etkisi oluyor çünkü.

Tüm oyunlarını saatlerce oynamış, kitaplarını okumuş ve dizilerini izlemiş biri olarak 1. oyundan başlamanızı öneririm.

Oyunun dövüş sistemine birkaç saat içinde alışıyorsunuz. Asıl problem Geralt'ın koşma hızı. Görevlere koşarak gittiğiniz için çok fazla zaman kaybı yaşıyorsunuz. Bu nedenle hızlı koşma modunu indirmenizi tavsiye ediyorum! Ayrıca bu oyun çok eksi yok grafikleri kötü diye düşünmeyin. Hikayesi size diğer oyunlar için çok şey anlatıyor. Ayrıca oyun kayıtlarını bir sonraki oyuna aktarabiliyorsunuz. Bu aktarılmış kayıtlar da diğer oyunların kaderini belirleyebiliyor!

1. oyunu bitirince uzun bir ara verip oyuna başlayın. Yoksa Witcher evreninde boğulursunuz! 2. oyun içinse şunu söylemek isterim. Oyun çok fazla düz ilerliyor. Özellikle dağlık alalarda geçen bir bölümü var orada neredeyse 10 saate yakın zaman harcıyorsunuz ve aşırı sıkıcı! Gene de ben rahatlıkla ve mutlu bir şekilde bitirdim.

Son olarak da şunu söylemek isterim. Ben diğer oyunculara uyarak 3. oyundan başladım ve aşırı pişmanım. Hikayenin başını ve gelişmesini göremeden birden sonuna gelmiş oldum. Sakın bu hataya düşmeyin!

Umarım dediklerimi yaparsınız! Bir Witcher evreni hayranı ve "manyağı" olarak bunu yapmanızı çok isterim!

İyi oyunlar!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı