İnceleme WLmouse Beast X Magnezyum Mouse

Selam. İlk defa bir magnezyum fareye sahip olduğum için mutluyum. İncelemesini yapmak istedim.

Çok koyu, mat siyah renkte bir kutusu var. İnanılmaz sade.

1702198465979.jpeg

Kutuyu ilk açtığımızda şu şekilde gözüküyor;

1702198365647.jpeg

Fare teknik açıdan Sora 4K ile neredeyse aynı. Sensör, MCU, Switch aynı. Encoder farklı.

Kutu içeriği zengin. Fare, USB alıcısı, grip tape, 2 farklı tipte siyah renk PTFE skatez, 2 farklı tipte cam skatez, ayrıca özel renklerden aldıysanız diğer görsellerde görebileceğiniz sarı-siyah renk cam skatez de ekstradan çıkıyor. Fare ise üzerinde Superglide'ın dot skatezleri ile geliyor. Cam skatez takılmasını tavsiye ederim. Çok pürüzsüz kayıyor.

1702199340359.jpeg

1702199378622.jpeg

1702199402755.jpeg

1702199428296.jpeg

WLmouse, 300 mAh bataryaya sahip. 4000 Hz kullanımda çok uzun süre dayanmaz. 15-20 saat anca. Yazılımı üzerinden bataryayı yüzdesel değer olarak görebiliyoruz. Sora 4K'da bu ne yazık ki yoktu. Yalnızca bir batarya simgesi vardı. Yazılımı üzerinden birkaç görsel ekleyeyim.

1702198947581.png

1702198970248.png

1702198995267.png

View Screen penceresinden ise farenin USB alıcısının ayarlarını yapabiliyorsunuz. Ekrana GIF, fotoğraf koyabilir, veya çevresindeki RGB ışıkları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Stok halinde ise DPI, polling rate, saat, şarj ve bağlantı modu gösterir.

1702199176755.jpeg

Herkesin dediği gibi şunu ben de söyleyeyim. Keşke kablo yukarıdan değil de arkadan takılsaydı. Daha güzel bir görüntü olurdu.

Fare 39 gram ağırlıkta. Skatez ile birlikte 40 gramı geçer. Malzeme kalitesinin Finalmouse'tan daha sağlam olduğunu okudum. Finalmouse'a sahip olmadığım için karşılaştırma yapamayacağım. Finalmouse'un yuvarlak delikleri çok çirkin duruyor. WLmouse'un deliklerini Razer Viper Mini Signature Edition gibi köşeli şekilde yapmışlar. Benim elimi rahatsız etmedi delikler. Rahatsız olan grip tape takabilir. Fingertip tuttuğum için sırt kısmındaki deliklere de elim dokunmuyor. Ben üründen memnun kaldım. Tıklama sesine ise aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı Omron Optical Switch'e sahip Sora 4K ile ses karşılaştırması yapmak isterseniz onu da buraya bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi günler dilerim.

Hayırlı olsun hocam, benim de güncel olarak almak istediğim bir mouse. Lamzu Minimi uygun bir fiyattan satıp almayı planlıyorum. Yazılım ne kadar güvenli hocam? Çünkü kullandığım klavyenin yazılımında bayağı kişi trojan var diyordu, o yüzden çok bilinmedik markaların bu tür ekipmanlarını alırken yazılımları konusunda çekincem mevcut.

Hayırlı olsun hocam, benim de güncel olarak almak istediğim bir mouse. Lamzu Minimi uygun bir fiyattan satıp almayı planlıyorum. Yazılım ne kadar güvenli hocam? Çünkü kullandığım klavyenin yazılımında bayağı kişi trojan var diyordu, o yüzden çok bilinmedik markaların bu tür ekipmanlarını alırken yazılımları konusunda çekincem mevcut.

Trojan falan düşük ihtimal ya. WLmouse'da olacağını hiç sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı