WO Mic/Ez Mic vcuntime140.dll hatası 0xc000007b hatasına dönüştü

Kutleloove

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Harici mikrofonum çalışmadığı için telefonumu mikrofon amaçlı kullanıyordum. Bilgisayarımda arama bölümleri ve bazı Microsoft text input bölümlerine yazı yazamadığım için otomatik onarma aracılığıyla bilgisayara format attım. Öncesinde çalışan Wo Mic Client bu defa iki farklı dll hatası verdi. DLL dosyalarını İnternet'ten yükledim ama bu defa da 0x000007b hatası vermeye başladı. Yüklediğim DLL dosyasını silip VC'yi indirerek kurmayı denedim. Yine DLL hatasını aldım. SysWOW64'te vcruntime140_clr0400.dll isimli bir dosya vardı. Bu defa adının sonundaki "_clr0400" ekini sildim yine denedim yine aynı hatayla karşılaştım. EZ Mic kullanayım bari dedim onda da aynı hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Proccess Monitor Logfile dosyası

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll dosyasını silip aşağıdaki kurulumu yapmanız yeterli. İndirme esnasında ''microsoft.com şunu yapmak istiyor: birden çok dosya indirme'' uyarısı çıkarsa izin verin.

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll dosyasını silip aşağıdaki kurulumu yapmanız yeterli. İndirme esnasında ''microsoft.com şunu yapmak istiyor: birden çok dosya indirme'' uyarısı çıkarsa izin verin.
Hocam yazıda belirttiğim gibi bunu da kurdum. Bu arada belirtmemişim Sistemim Windows 10 x64

Hocam yazıda belirttiğim gibi bunu da kurdum. Bu arada belirtmemişim Sistemim Windows 10 x64.

Kurmanız yeterli değil, ilk önce belirttiğim hatalı olan DLL dosyasını silip tekrar kurmanız gerekiyordu. Dediğim şekilde yaptığınızda sorun çözüldü mü? Çözülmediyse tekrar yeni rapor oluşturup paylaşabilirsiniz.

Ayrıca internetten DLL dosyası indirmeyin, DLL dosyalarının adını da değiştirmeye çalıştırmayın.

Son düzenleme:
Kurmanız yeterli değil, ilk önce belirttiğim hatalı olan DLL dosyasını silip tekrar kurmanız gerekiyordu. Dediğim şekilde yaptığınızda sorun çözüldü mü? Çözülmediyse tekrar yeni rapor oluşturup paylaşabilirsiniz.

Ayrıca internetten DLL dosyası indirmeyin, DLL dosyalarının adını da değiştirmeye çalıştırmayın.
Windows 7 kurdum bu defa önce VCREDIST kurmayı denedim yine aynı sorun. 07xc000007b hatasından kurtulamadım.

Dediğim DLL dosyasını silip dediğim 2 adet paketi kurmanıza rağmen hata devam ediyorsa yeni rapor oluşturun.
Hocam düzelmiyordu vazgeçmiştim. Bugün Adobe Photoshop kurarken VC paketlerini yeniden kurduğunu gördüm bir kez daha gireyim dedim sorun ortadan kalktı. Gerçekten saçmaydı. Her sürümünü hem x64 hem de x86 kurarak denemiştim olmamıştı. Hatta en son sanal makineye sistem kurup denedim yine aynı hatayı alınca pcyi kıracaktım. Hala çok saçma. Neyse yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim kaç forumda sordum bir tek siz uğraştınız.

Geri
Yukarı