Wolfenstein 2 (20 Mayıs 2014)

Yakın zamanda gördüm çıkacağını çok şaşırdım. İlk bilgisayarımda bunun ilk oyununu oynamıştım. CoD 1 vardı. Bir de bu vardı. İlk başta büyücü ile savaşçının yer aldığı giriş videosu hala aklımda...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi Wolfenstein 2 geliyormuş. Açıkçası beklentim büyük. İlk oyununda nazilerin yanı sıra zombi türevi canavarlarla kapışıyorduk.

İlk oyunda unutamadığım sahneler: Spoiler içerebilir.
  • Sanırım oyun başında zindan gibi bir yerde başlıyoruz. Duvarda asılı bayraklara ateş edince parçalanıyordu sanırım.
  • Sonra parmaklıklar vardı. Bir adamın üstünde deney yapılan bir sedye vardı.
  • Hemen sonra kule vardı. Kulenin içinde çatışıyorduk, kaledeydik sanırsam.
  • Sonra teleferik olan bir bölüm vardı. Aşağı iniyorduk. Uçak pisti vardı. Bir pencereden girip canımızı dolduruyorduk.
  • Bel altı olmayan elektrik saçan adamı hatırlıyorum.
  • Bir tapınak gibi koridor vardı. Bir odaya giderken önce adam öldürüyorduk. Sonra yerin sisli olduğu solonun ortasından kordonların çıktığı bir yerdi. Sisin içinden zombiler çıkıyordu.
  • Oyunun sonlarına doğru yerlerde çok can vardı. En sonda da oyunun başında büyücünün yer altına gömdüğü savaşçı ile savaşıyorduk. Yalnız duvarlardan çıkan hayaletler size gelince canınız gidiyor. Sürekli etrafında dönerek ateş ettim. Hayaletler yetişemiyordu. Sonra mermi bitince tekli tabancamı aldım. En sonunda bıçakla öldürmüştüm. :D

Nasıl etkilendiysem aklıma yerleşmiş. :)

Şimdi çıkacak oyunu merakla bekliyorum.

Steam link: Pre-purchase Wolfenstein: The New Order on Steam

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saldırgan durumumuzda hemen robot devreye giriyor. Bu beni çok etkiledi... :)

İlk oyununu yaza alıp oynamak istiyorum. Biraz nostalji yaşamak gerek. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ilk videoda ismini görebilirsiniz. Büyük bir keyifle oynamıştım zamanında... Bu yeni oyunundan da beklentim büyük. Silaha davranır davranmaz robot bizi düşman olarak algılayıp ateş ediyor. Eskisi gibi keyifli bir oyun mu olacak merak ediyorum.

Sistemin elini-ayağını bi yere yığdığımda mutlaka oynucam yeni Wolfensteini :D

Yalnız şu an ki fiyatı 59.99$ olarak cebimizi yakacak gibi gözüküyor. Ve bu arada 50GB boş alan istiyor. Bu beni çok heyecanlandırdı. Grafikleri mi iyi olacak yoksa oynamaya doyamayacağımız bir uzunlukta oyun mu olacak? Uzun olması benim için çok daha iyi olur. :) Zaten şu an ki grafiklerini de çok beğendim, tanıtım için Youtube üzerinden yüklenen videolarda gördüğüm kadarı ile... Bakalım şurada 1 - 2 gün bir şey kaldı.

Artık CoD'un seneryosu en iyi diye savunan biri olursa bizden değildir. :D Wolfenstein gibi bir oyun varken CoD konuşulmasın. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı