Çözüldü Wolfenstein II The New Colossus ayar yükseltilince sistem çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
25
RAM
Crucial Ballistix LT Sport Gray 2x8 CL15 3000 MHz
Ekran kartı
RX 5500XT 4GB
Anakart
B450 Tomahawk Max II
İşlemci
R5 5600
Oyunu daha yeni indirip girdim, ayarları Low ve 720p olarak başlatmıştı ben de 1080p çekip ultraya aldım ancak ayarları uygulamaya bastığım an oyun donuyor siyah ekran yiyorum ve ekran geldikten sonra ya AMD yazılımı sürücü zaman aşımı hatası veriyor ya da ekran gidip sistem komple reset atıyor. Low ayarlarda girdiğimde sorunsuz oynadım. Medium çekmeyi denedim aynısı onda da oldu. Ben oyunu daha önceden sorunsuz bir şekilde oynayıp bitirmiştim ancak bu sefer böyle oldu.
Dosya doğrulamadan başka bir şey yapmadım, bütün oyunları sorunsuz oynadığım sistem sadece bu oyunda böyle yaptı.
Oyunun save klasöründe error logları var bir tanesini yükledim kontrol ederseniz sevinirim. Bir de olay görüntüleyicisinde şöyle bir şey dikkatimi çekti, alakası var mıdır bilmem.

olaygörüntüleyicisi.png

@reptile hocam yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
@Emir M.

Hocam, oyunun grafik ayarlarında Async Compute diye bir ayar mevcut. Bunu kapatıp tekrar dener misiniz? Anladığım kadarıyla Vulkan ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuz fakat aldığınız hatanın birden fazla sürümü mevcut.
@Emir M.

Hocam, oyunun grafik ayarlarında Async Compute diye bir ayar mevcut. Bunu kapatıp tekrar dener misiniz? Anladığım kadarıyla Vulkan ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuz fakat aldığınız hatanın birden fazla sürümü mevcut.

Eve gittikten sonra deneyip bildiririm hocam.

@reptile oyunun save dosyalarını sildim çünkü oyun hiç açılmıyordu. Açıldıktan sonra dediğiniz async compute ayarını ve GPU culling adında ayarı kapattım, FPS'i biraz düşürdü gibi ancak şu an bir sorun yok oynanıyor. Birkaç gün test ettikten sonra dönüş yapacağım çünkü sağı solu belli olmuyor oyunun.

Güncelleme: Async Compute ve GPU Culling ayarlarını kapattıktan sonra sorun çözüldü. Teşekkürler hocam. @reptile

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı