Wolfenstein serisi nasıl oynanmalı?

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar dün indirimlerden bu oyunları aldım fakat ilk başta hangisi oynanıp bitirildikten sonra devam niteliğinde devam edilmeli acaba? Sırası ile yazar mısınız?
Ekran Alıntısı.JPG

Seriyi henüz oynamadım ama kronolojik olarak Old Blood -> New Order -> New Colossus -> Youngblood, çıkış sırasına göre New Order -> Old Blood -> New Colossus diye gidiyor.
Youngblood hikayesinin ana karakteri Blazkowicz değil kızları olduğu için oynayıp oynamamak size kalmış, biraz ağır eleştirilen ve incelemelerinin pek de iyi olmadığı bi' oyun.

Son düzenleme:
Seriyi henüz oynamadım ama kronolojik olarak old blood -> New order -> New colossus -> youngblood, çıkış sırasına göre New order -> old blood -> New colossus diye gidiyor.
Youngblood hikayesinin ana karakteri blazkowicz değil kızları olduğu için oynayıp oynamamak size kalmış, biraz ağır eleştirilen ve incelemelerinin pek de iyi olmadığı bi' oyun.

Komple bitirmek istiyorum hocam ben. Hangisinden başlanmalı onu bilmiyorum.

İlk olarak New Order'ı oynayıp Old Blood'a geçebilirsiniz ya da tam tersi ilk önce Old Blood'ı oynayıp New Order'a hocam. En son New Colossus ve seriye devam etmek isterseniz isteğe bağlı olarak Youngblood'ı oynarsınız.
Hikaye olarak Old Blood'ın diğer iki oyundan önce (Blood 1942'de, Order ve Colossus 1960 - 1961'de) geçtiğini biliyorum. İnternette de genelde seriyi anlamak için Old Blood'ı oynamanın zorunlu olmadığı, hikaye açısından pek bi' önemi olmadığı ama yine de oynamaya değer olduğu yazılmış.

Seriye bi' ara başlamayı düşünüyorum ama daha fırsatım olmadı, kusura bakmayın.

Geri
Yukarı