Çözüm Wolfenstein: The New Order FPS Sınırı Kaldırma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mearty

Hectopat
Merhaba. Epic Games üzerinden ücretsizken almış olduğum Wolfenstein: The New Order'ı indirdim. Oyunu çalıştırdım ve 60 FPS'ye sınırlı olduğunu fark ettim. Sınırlamayı kaldırmayı başardım. Bu konuyla ilgili herhangi bir Türkçe kaynak bulamadım. Bu yüzden bir tane oluşturmak istedim. Aşağıda vermiş olduğum dosyalara güvenmeyen olabilir. Bu yüzden kullandığım kaynakları da buraya bırakıyorum. Epic için Steam dosyasının Hex Editor ile birkaç değerinin değiştirilmesi gerekiyordu. Bu değiştirilen değerlere, kullandığım Hex Editor'e ve sınırlamayı kaldırmak için gerekli olan dosyalara buradan ulaşabilirsiniz.

Steam için:
  • "dinput8-Steam.rar" dosyasını indirdikten sonra dosyayı ayıklayıp oyunun kurulu olduğu dizine yapıştırın.
  • Oyunu çalıştırdıktan sonra ctrl+" (ESC'nin hemen altında bulunan tuş) kombinasyonuyla konsolu açarak id5Tweaker_SetFpsLimit 144 komutu ile FPS sınırını 144'e çıkartabilirsiniz. Sonda bulunan sayıyı değiştirerek sınırı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Bu komutu oyunu her çalıştırdığınızda konsola girmeniz gerekmektedir.
Epic İçin:
  • "dinput8-Epic.rar" dosyasını indirdikten sonra dosyayı ayıklayıp oyunun kurulu olduğu dizine yapıştırın.
  • Oyunu çalıştırdıktan sonra ctrl+" (ESC'nin hemen altında bulunan tuş) kombinasyonuyla konsolu açarak id5Tweaker_SetFpsLimit 144 komutu ile FPS sınırını 144'e çıkartabilirsiniz. Sonda bulunan sayıyı değiştirerek sınırı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Bu komutu oyunu her çalıştırdığınızda konsola girmeniz gerekmektedir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı