Wolfenstein Youngblood FPS sorunu

Nihilianth

Decipat
base-profile-screenshot-2020-06-29-10-44-23-46-png.603558

Sistem yazıyor fotoğrafta.
Wolfenstein youngblood oyununda ayarlar en düşük, Antiailising kapalı Benchmark testinde 46 FPS veriyor, normal oyuna giriyorum 35 - 40 FPS'lerde sürünüyor, oynanacak gibi değil. Ayarları Ultra'ya alıyorum yine aynı, 30 FPS, 34 FPS. FPS sınırlaması var demeyin, FPS sınırlaması yok. Ayrıca oyun tam ekran olmuyor, borderless window ya da windowed falan oluyor. V-Sync kapalı bir şekilde de denedim yine aynı, adaptive denedim yine aynı.
  • Ryzen 5 2600X + B450M-S2H + Zotac GTX 1660S

Oyun Vulkan'da mı çalışıyor? Steam üzerinden sahipseniz oyunun başlatma seçeneklerine -dx11 kodunu ekleyin ve öyle çalıştırmayı deneyin. Oyun içindeyken Afterburner değerlerini paylaşın.
Vulkanın ne olduğunu bilmiyorum bile. Hayır XBOX Beta üzerinden çalıştırıyorum, oyuna girince Afterburner değerlerini paylaşacağım.
@Emir M.
Oyun Vulkanda çalışıyor galiba, FPS kısmında VULKAN yazıyor. Ve oyun asla Full Screen olmuyor. Oyun içi değerleri atcam.

Son düzenleme:
kanka rtx acıyo oyun ondan oluyor aynı sıkıntıyı ben de yaşadım

Seçenekler> Video> Gelişmiş Ayarlar üzerinden Ray-Traced Reflections kısmını açık hale getirip oyunu yeniden başlatman yeterli olacaktır

hadi iyi eğlenceler

kanka rtx acıyo oyun ondan oluyor aynı sıkıntıyı ben de yaşadım

Seçenekler> Video> Gelişmiş Ayarlar üzerinden Ray-Traced Reflections kısmını açık hale getirip oyunu yeniden başlatman yeterli olacaktır

hadi iyi eğlenceler
ya kanka ben de 1660 Ti var ama rtx bölümünü açıp kapatamıyorum çözümü nedir?

Aradan çok uzun zaman geçmiş ama belki hala çözüm arayan arakadaşlar vardır kendi uyhuladığım çözümü aktarayım. Sorun dediğiniz gibi rtx açılmasından kayanklı ama oyun ayar menüsünden rtx kapatmaya izin vermiyor bu yüzden oyunun kayıt klasörü içinden gamepass ile indirdiyseniz belgelerim/kayıtlu oyunlar/wolfenstein yb/base içindedir orda bir tane config dosyası var onu not defteri ile açın orada ray tracing ayarında 1 yazıyor (ctrl+F ile aratıp ray yazınca direkt çıkıyor) parantez içinde 1 yazan kısmı 0 yaparsanız oyun rtx'i kapatıyor ve normale dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı