Word dosyası açılmıyor

eggy ladd

Hectopat
Daha fazla  
Günlerdir yaptığım 2 sayfalık ödevimi açamıyorum. Telefondan yazmıştım, yazdıktan sonra çıktım ve tekrar açmaya çalıştım fakat hata verdi. Telefonu bilgisayara bağlayıp oradan denedim fakat gene açamadım. İnternetteki çözüm yolları da fayda etmedi. Bugün ödevin son günü ve yüklemem gerekli fakat dosyayı yükleyemiyorum. En azından içindekileri görüp tekrar yazmam gerekli. Çözüm önerileriniz var mı acaba?
Verdiği hata resimdeki gibi.

Dosya Ekleri

• 9B165AA0-050F-44AF-9BFF-BE4E77E156DE.jpeg
    9B165AA0-050F-44AF-9BFF-BE4E77E156DE.jpeg
    231,9 KB · Görüntüleme: 317
  • C51C5060-9318-4F2E-97FE-16F11B181A05.jpeg
    C51C5060-9318-4F2E-97FE-16F11B181A05.jpeg
    204,5 KB · Görüntüleme: 326
Bu hatayı hayatımda ilk kez görüyorum fakat ben olsam deneyeceğim şeyleri belirteyim.
  • İlk uyarıdan "Yes" demeyi deneyin.
  • 123 gibi kurtarma sitelerine dosyayı yükleyip kurtarmayı deneyin.
  • Word > Dosya > Aç > Gözat > Aç (Yanındaki ok işaretine tıklayın.) > Aç ve Onar seçeneğini deneyin.
Bunların dışında Microsoft'un makalesine de göz atabilirsiniz.

Aklıma gelmedi kusura bakmayın. Birkaç siteden kurtarmayı denedim fakat başarılı olamadım. Word içinden onar butonuna tıkladım gene sonuç alamadım. Bunun dışında dosyayı yazdırmaya çalışmak gibi girişimlerde bulundum fakat gene fayda etmedi.

İnternetten hangi çözüm yollarını denediniz?
Onları yazarsanız aynısı ile burayı kalabalık etmeyelim.

Bu hatayı hayatımda ilk kez görüyorum fakat ben olsam deneyeceğim şeyleri belirteyim.
  • İlk uyarıdan "yes" demeyi deneyin.
  • 123 gibi kurtarma sitelerine dosyayı yükleyip kurtarmayı deneyin.
  • Word > dosya > aç > gözat > aç (yanındaki ok işaretine tıklayın.) > aç ve onar seçeneğini deneyin.
Bunların dışında Microsoft'un makalesine de göz atabilirsiniz.

Hocam bunları önceden denemiştim, bahsetmem gerekiyordu kusura bakmayın. Teşekkür ederim yardımınız için, başka öneriniz var mı acaba?

Dosyayı Word dışında bir programla açabilme imkanınız varsa onu deneyin.
Asıl tavsiyem dosyaya sağ tıklayın, yazdır yapın sonra dosya konumu seçin, sıradan bir dosya adı girip PDF olarak kaydedin. Eğer başarılı bir şekilde kaydederse ta da dosyanız PDF halinde de olsa kurtarıldı.
Not: Az önce kendim denedim.

Dosyayı Word dışında bir programla açabilme imkanınız varsa onu deneyin.
Asıl tavsiyem dosyaya sağ tıklayın, yazdır yapın sonra dosya konumu seçin, sıradan bir dosya adı girip PDF olarak kaydedin. Eğer başarılı bir şekilde kaydederse ta da dosyanız PDF halinde de olsa kurtarıldı.
Not: Az önce kendim denedim.

Maalesef işe yaramadı :(. Print dediğim anda aynı hatayı veriyor.

1. Word'ü başlatın.
  2. Dosya menüsü'nü seçin ve ardından aç'ı seçin.
  3. Bozuk belgeye ve sonra da aç'a tıklayın.
  4. Eğer dosyayı açabildiyseniz aşağı yönteme bakın.
  5. Word'de, şerit üzerindeki Dosya'ya ve ardından Yeni'ye tıklayın.
  6. Boş Belge'ye ve sonra oluştur'a tıklayın.
  7. Word'de şerit üzerindeki Dosya'ya ve ardından aç'a tıklayın.
  8. Bozuk belgeye ve sonra da aç'a tıklayın.
  9. Belgenin içeriğini kopyalayın ve ardından diğer içeriğe yapıştırın.
  10. Belgeniz bölüm sonları içeriyorsa, yalnızca bölüm sonları arasında kalan metni kopyalayın. Bölüm sonlarını kopyalamayın; bunu yaparsanız, bozuk kısım yeni belgenize geçebilir. Belgeler arasında kopyalama ve yapıştırma yaparken bölüm sonlarının aktarılmasını engellemek için belge görünümünü taslak görünümü olarak değiştirin. Taslak görünümüne geçmek için görünüm sekmesindeki belge görünümleri grubunda Taslak'a tıklayın.
  11. Bozuk belgede, CTRL+end tuşlarına ve ardından CTRL+Shift+Home tuşlarına basın.
  12. Giriş sekmesindeki pano grubunda Kopyala'ya tıklayın.
  13. Görünüm sekmesindeki pencere grubunda pencerelerde geçiş Yap'a tıklayın.
  14. Adımda oluşturduğunuz yeni belgeyi seçin.
  15. Giriş sekmesindeki pano grubunda yapıştır'a tıklayın.
Sonuç başarılı dosyanız kurtarıldı.

Artı -3 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı