WordPress header düzenleme

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Mevcut WordPress sitemde header bölümümdeki arama çubuğu ve sepet bölümünü hizalamam gerekiyor. Ama headerı düzenlememe tema izin vermiyor. Herhangi bir CSS koduyla vs. düzeltebilir miyim? Eğer düzeltmem için bir ek CSS kodu varsa söyleyebilir misiniz? Bıraktığım linkten bakabilirsiniz.

1630751895194.png

Edit: Moderatör sitenin linkini silmiş.

Son düzenleme:
Merhabalar. Mevcut WordPress sitemde header bölümümdeki arama çubuğu ve sepet bölümünü hizalamam gerekiyor. Ama headerı düzenlememe tema izin vermiyor. Herhangi bir CSS koduyla vs. düzeltebilir miyim? Eğer düzeltmem için bir ek CSS kodu varsa söyleyebilir misiniz? Bıraktığım linkten bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1158016

Kodlara el ile müdahale etme şansınız var mı? Kusura bakmayın pek fazla kullanmadım bilmiyorum ben. Eğer var ise margin-top ile sepeti biraz aşağıya alabilirsiniz.
Tabi ilk önce sepet butonunun class'ını bilmeniz gerek.

Eki Görüntüle 1158016

öncelikle panel sayfandan kaynak kodlara ulaşmaya çalış. Eğer ulaşabilirsen ki olması lazım üsteki arkadaşın bahsettiği üzere margin-top ayarlarıyla oynayarak rahatlıkla yer değişikliği yapabilirsin.

öncelikle panel sayfandan kaynak kodlara ulaşmaya çalış. Eğer ulaşabilirsen ki olması lazım üsteki arkadaşın bahsettiği üzere margin-top ayarlarıyla oynayarak rahatlıkla yer değişikliği yapabilirsin.
Kaynak kodlara hangi bölümden ulaşabilirim.
Kodlara el ile müdahale etme şansınız var mı? Kusura bakmayın pek fazla kullanmadım bilmiyorum ben. Eğer var ise margin-top ile sepeti biraz aşağıya alabilirsiniz.
Tabi ilk önce sepet butonunun class'ını bilmeniz gerek.
margin-top nedir? Sepet butonunun class'ını ve düzeltmem gereken kodu tam olarak nerede bulunur?

Son düzenleme:
Kaynak kodlara hangi bölümden ulaşabilirim.

margin-top nedir? Sepet butonunun class'ını ve düzeltmem gereken kodu tam olarak nerede bulunur?
Siten yayında ise sitene gir incele seçeneğini aç imleç seçeneğine bas ve sepet'e bir kez tıkla sepet butonunun kodlarını göreceksin. Class'ına bak ardından;
Örnek veriyorum class'ı sepet olsun
CSS:
.sepet{
margin-top:1rem;
}
Örneğin böyle.
Style dosyan varsa style dosyana yaz, yoksa sadece html ise <style> </style> tagları arasına yaz.
margin-top üstten boşluk vermeye yarıyor, eksi değer verirsen tam tersine boşluğu silmiş olursun.
Bide tam değer almak zorunda değil 0.50, 0.30, 0.25 vs. gibi değerler de verebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı