Wordpress, HTML Sidebar (Sol Bilgi Kutucukları)

Anteros

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.

5b73f7fc5c3b42cf8bdebc45abb52e80.png

Üstte belirttiğim resimde, sağ kısımda kırmızı ile işaretli olan yerde kendini tanıtma bölümü var.(Siteyi belli edebilecek yerleri sansürledim.) Profil resmi ve açıklaması ve kişinin ismi var. Bunu HTML'den yapabilirim ama Wordpress'te yapmanın bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Eki Görüntüle 216450

Üstte belirttiğim resimde, sağ kısımda kırmızı ile işaretli olan yerde kendini tanıtma bölümü var.(Siteyi belli edebilecek yerleri sansürledim.) Profil resmi ve açıklaması ve kişinin ismi var. Bunu HTML'den yapabilirim ama Wordpress'te yapmanın bir yolu var mıdır?
Merhaba;
Kırmızı ile gösterdiğiniz yeri göremedim ama, eğer yazar resmi ve açıklamasını koyacaksanız yine HTML ile yapabilirsiniz. İstediğiniz sayfalar da kenar çubuğuna HTML ekleyip, HTML kodlarınızı içine aktardığınız taktirde gözükecektir. Bazı temalar bunu kendi stilleri içerisin de sunuyor. Olmayan temalarda, kendinizi tanıtarak ve resim ekleyerek HTML kodunuz ile kenar çubuğunuza ekleyip yani (sidebar) düzenleyebilirsiniz. Eğer kenar çubuğuna eklemek istemiyor sitenin başka bir tarafına eklemek istiyorsanız, o sayfanın .PHP dosyasını bulup yada sayfa düzenleyiciler yardımıyla yine HTML olarak ekleyebilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa her zaman sorabilirsiniz. Sevgilerimle

Teşekkürler.
Jetpack eklentisini yüklersen bazı eklentiler geliyor. O eklentilerden faydalanabilirsin bunun için.
Fakat Jetpack eklentisini kurdum. Eklenti dışında bişey gelmedi.

Merhaba;
Kırmızı ile gösterdiğiniz yeri göremedim ama, eğer yazar resmi ve açıklamasını koyacaksanız yine HTML ile yapabilirsiniz. İstediğiniz sayfalar da kenar çubuğuna HTML ekleyip, HTML kodlarınızı içine aktardığınız taktirde gözükecektir. Bazı temalar bunu kendi stilleri içerisin de sunuyor. Olmayan temalarda, kendinizi tanıtarak ve resim ekleyerek HTML kodunuz ile kenar çubuğunuza ekleyip yani (sidebar) düzenleyebilirsiniz. Eğer kenar çubuğuna eklemek istemiyor sitenin başka bir tarafına eklemek istiyorsanız, o sayfanın .PHP dosyasını bulup yada sayfa düzenleyiciler yardımıyla yine HTML olarak ekleyebilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa her zaman sorabilirsiniz. Sevgilerimle

Kendim Wordpress teması yapıyorum. Gravatar'dan resim çekeceğim ve sidebar kodlayıp bileşenlerden halledeceğim.
Birşey daha sormak istiyorum. Sosyal Medya bileşeni eskiden olmasına rağmen şuan bulamıyorum. Ne yapabilirim? @Baran Curu

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Birşey daha sormak istiyorum. Sosyal Medya bileşeni eskiden olmasına rağmen şuan bulamıyorum. Ne yapabilirim?

Jetpack çok fazla eklentiyi içinde barındırıyor. Eğer sade eklentili bir site kullanmak istiyorsanız jetpack ten uzak durun derim. Sosyal medya eklentisi kurabilirsiniz tek başına.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şöyle bişey daha soracağım. HTML'de yatay çizgiyi <hr> etiketi ile veriyoruz, dikey çizgiyi nasıl verebiliriz? Artı olarak, HTML'de yatay çizginin ortasına yazı, resim gibi içerik ekleyebiliyorlar. Bunu nasıl yapabiliriz?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şöyle bişey daha soracağım. HTML'de yatay çizgiyi <hr> etiketi ile veriyoruz, dikey çizgiyi nasıl verebiliriz? Artı olarak, HTML'de yatay çizginin ortasına yazı, resim gibi içerik ekleyebiliyorlar. Bunu nasıl yapabiliriz?
Dikey çizgiyi de yine <hr> koduyla vereceksiniz. Burada yapmanız gereken tek şey yatay çizgiyi dikey konuma getirmeniz olacaktır. Bunu yapmanın yolu stil vermektir. Ha yok ben CSS ile stil veremem diyorsanız photoshop vb. bir program da dikey bir çizgi oluşturup bunu HTML'e dökmeniz olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı