WordPress resmin sayfayı doldurmaması

321777

Centipat
Arkadaşlar selam, WordPress'te hazır bir temayı açtım. Düzenlemeye başladım. Ama ektede gördüğünüz gibi hazır gelen resmi sayfaya doldurtamıyorum. Yani altta boşluk kalmasını istemiyorum. Bir de şunu fark ettim WordPress Media kütüphanesinde bu resim yok. Bu resmin sayfayı doldurmasını nasıl sağlarım? İyi günler. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• burası.PNG
    burası.PNG
    405,6 KB · Görüntüleme: 38
  • media.PNG
    media.PNG
    17,3 KB · Görüntüleme: 39
Selam. Doğru anladıysam bu resmin tüm sayfada zemin olarak kalmasını istiyorsun. Yanlış ise lütfen bildir. Sırasıyla aşağıdaki adımları takip et.

Customise -> Global -> Colors -> Base Colors bölümüne gir ve sonrasında Background Image bölümü içinde bu resmi seç. Bunu seçmen için resmi ortam kütüphanesine yüklemiş olmalısın. Sonra Background Color bölümünü de tamamen şeffaf yap. (Sağ tarafta 2 sütundaki renkleri en aşağı indirirsen şeffaf olur) Aşağıdaki ayarları kullanabilirsin. (More Settings/Less Settings) Artık tüm sayfalar da varsayılan zemin olarak bu resim çıkacak ve footer bölümüne kadar sayfayı kaplayacak.

Saygılarımla.

WP_Ayar.jpg

Son düzenleme:
Selam. Doğru anladıysam bu resmin tüm sayfada zemin olarak kalmasını istiyorsun. Yanlış ise lütfen bildir. Sırasıyla aşağıdaki adımları takip et.

Customise -> Global -> Colors -> Base Colors bölümüne gir ve sonrasında Background Image bölümü içinde bu resmi seç. Bunu seçmen için resmi ortam kütüphanesine yüklemiş olmalısın. Sonra Background Color bölümünü de tamamen şeffaf yap. (Sağ tarafta 2 sütundaki renkleri en aşağı indirirsen şeffaf olur) Aşağıdaki ayarları kullanabilirsin. (More Settings/Less Settings) Artık tüm sayfalar da varsayılan zemin olarak bu resim çıkacak ve footer bölümüne kadar sayfayı kaplayacak.

Saygılarımla.

Eki Görüntüle 568613
Tüm sayfayı istemiyorum aslında. Açınca direkt karşımıza sayfanın bir bölümü çıkıyor ya oranın tam olarak kaplanmasını istiyorum. Çünkü altında satın al vs bölümleri var oraları farklı resimler ile kaplıyacağım. Örnek vermek gerekirse uczpre.com da ilk çıkan yerin tamamı pembe altındaki yerlerde renkler değişiyor başka arkaplanlar kullanmış. Bende bu şehir temasını siteyi ilk açtığımda her yeri kaplamış olarak gözükmesini istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir derdimi. Biliyorsan bunu da yanıtlar mısın. Teşekkürler

Saygılarımla.

Eki Görüntüle 568613
hocam bir de bende global diye bir bölüm yok ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı