WordPress ve MyBB karşılaştırması

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Yıllardır kodladığım bir web sitesi var. Neden basit olduğunu sormayın, ara sıra geliştiriyorum. Aslında özellikler güzel fakat tema bakımından oldukça zayıf görünebilir. Neyse karşılaştırma yapacağımız siteleri atayım. Reklam olmasın diye görsel atacağım.

Kendi web sitemden birkaç görüntü:
1622890592132.png

1622890625084.png

1622890650923.png

Zaten WordPress ve MyBB hakkında bilginiz vardır. Yoksa araştırabilirsiniz.

Karşılaştırma
  • Performans bakımından karşılaştırma yaptığımızda benim sitem ön plana çıkıyor. WordPress Google'ınkinin dışında herhangi bir eklenti olmadığı halde oldukça yavaş, geç yükleniyor. Benim web sitem MySQL olduğu halde anında açılıyor. MyBB ise WordPress'ten daha hızlı yükleniyor.
  • Tema bakımından WordPress bence daha iyi. Sonra MyBB, sonra benim web sitem geliyor. Öz eleştiri diye buna denir. İşte tarafsızlık. 😂
  • Özellik bakımından yorum yapmak oldukça karışık. Özellik sayısına göre yorum yaparsak arkasında dev bir ekibin olduğu WordPress ve MyBB benden üstün olur fakat ben tek başıma zaman zaman web sitesine yeni özellik ekliyorum veya güncelleme yapıyorum. MyBB ve WordPress'te yer almayan birçok özellik benim sitemde bulunuyor. Örneğin yapılacaklar listesi, güvenli medya yükleme ve hack önlemi, mağaza sistemi, borsa sistemi gibi çeşitli sistemler. Eklenti desteği ile yapılabilir ama benimkinde doğrudan bulunuyor.
Karşılaştıracak başka bir şey yok sanırım, biraz da siz karşılaştırın. Sizlerin de yorumlarını alalım. :)

Bence bunun tek bir kişi tarafından kodlandığını göz önüne alarak "Muhteşem bir şey olmuş." diyorum. Ancak şu anda Wordpress ve MyBB ile kıyaslanamaz düzeyde diye düşünüyorum.
Teşekkürler. Var olan özelliklere göre kıyaslama yapılabilir.
Sizin siteniz daha güzel ama sitenizin linkini atarsanız iyi olur.

Geri
Yukarı