WordPress'te domain adı değişmiyor

chnnhc67

Hectopat
WordPress'de henüz almadığım bir domain adını, wp-admin kısmında URL adını değişmeye çalıştım ve değişiklikleri kaydete tıkladım:( şimdi eski adıyla da yeni adıyla da erişemiyorum. Nasıl kurtabiliriz yardım eder misiniz?..

Siteye eriştiğinizde ne hata alıyorsunuz? Hata kodlarını göremiyorsanız wp-config dosyanıza aşağıdaki kodları ekleyerek hataları görebilirsiniz

define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', true);

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası alıyorum. wp-config tam olarak nerede? Site benim sitem değil bir arkadaşım birkaç değişiklik yapmamı istedi. Şimdi böyle bir durumda kaldık.

Bu hatayı alıyorsanız alan adınızın ns adreslerini sitenin bulunduğu hostinge yönlendirmemiş olabilirsiniz. Önce o tarafı kontrol etmenizi öneririm

Bence sorun Wordpress kaynaklı olmayabilir. Alan adınızın ns adresleri, site dosyalarının bulunduğu hostinge yönlenmemiş olabilir. Alan adınızı aldığınız yerin paneline girip hostingin ns adresleri doğru girilmiş mi bunu kontrol etmelisiniz. Sonrasında da site ana dizininde bulunan wp-config dosyasına yukarıda verdiğim satırları yazıp hata göstermeyi aktif edebilirsiniz

FTP ile sitenizin ftp yöneticisine bağlanıp, public_html klasörü içindeki wp-configden değiştirdiğiniz URL yi düzeltmeyi deneyin. Eğer wp-config.php içerisinde bulamazsanız diğer .php uzantılı dosyalara tek tek bakmanızı öneririm. Aksi takdirde WP yi baştan kurmanız gerekebilir.

Geri
Yukarı