World of Tanks HDD'de Stabil Çalışmaması

Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar,
Bir süredir WOT oynayamıyorum, genel olarak şöyle sorunlarla karşılaşmaya başladım.

1) CTRL+ALT+DEL yaptığımda ekran simsiyah kalıyor. Herhangi bir görüntü gelmiyor, ne masaüstünü ne de oyunu görebiliyorum.
2) ALT+TAB yapınca da simsiyah ekran geliyor, bazen tekrar ALT+TAB yapınca oyuna geri geliyor, çoğu zaman gelmiyor.
3) Son bir kaç sefer ise bir oyun oynadıktan sonra ekran kapanıyor, tamamen sanki ekran kartına bağlı değilmiş gibi.
Ve işin garip tarafı PC'ye format attıktan (RAM ve HDD takviyesi yaptım çünkü.) olmaya başladı. Bütün sürücüler güncel bir kaç kez tekrar ettim.
This War of Mine'da oynuyorum saatlerce ama orada bir şey olmuyor.
Ve son olarak oyunu SSD ye atınca gayet rahat stabil oynayabiliyorum, 3 TB veya 500 GB'lık HDD'ye atınca oynayamıyorum. Sorun nedir sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    32,4 KB · Görüntüleme: 225
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı oyunu bende oynamaktayım SSD kullanmıyorum. 7200 RPM'lik HDD var. Oraya kurulu ve bahsettiğiniz gibi bir sorun yok. HDD kaynaklı bir sorun olacağını sanmıyorum. Bi ara bi arkadaştada olmuştu aynı sorun. Modlardan kaynaklı bir sorun sanırım sizinkisi. Kullandığınız modları değiştirin yada tek tek deneyin hangisinin yaptığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

Aynı oyunu bende oynamaktayım SSD kullanmıyorum. 7200 RPM'lik HDD var. Oraya kurulu ve bahsettiğiniz gibi bir sorun yok. HDD kaynaklı bir sorun olacağını sanmıyorum. Bi ara bi arkadaştada olmuştu aynı sorun. Modlardan kaynaklı bir sorun sanırım sizinkisi. Kullandığınız modları değiştirin yada tek tek deneyin hangisinin yaptığını bu şekilde anlayabilirsiniz.
Formatlamıştım bilgisayarı sonrasında temiz kurulum yaptım modda yüklememiştim. Şimdilik bi fikrim yok sorunun kaynağıyla ilgili. Sadece bu oyunda olduğunu biliyorum o kadar.

Taşıma, kopyalama sırasında HDD' de Bad Sector oluşmuş olabilir. En iyisi, HD Tune ile bir sağlık testi yaptırmanız. Görüntüleri buraya atmanız.

Ekran kartı ve diğer sistem güncellemelerini yapmanız, oyunu silip tekrar yüklemenizi öneririm. Zirâ HDD de sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı