World of Tanks'ta deneyim nasıl kazanılır?

MehmeTR_07

Centipat
Daha fazla  
Ben tanklara karşı çok ilgili bir insanım. Bu sebeple beni tatmin edebilen oyunlardan birisi World of Tanks'tır.
Ancak oyunda deneyim kasma konusunda sıkıntılar yaşıyorum.
Deneyim kasmayı daha hızlandırmak için ne yapabilirim? (hızlandırıcılarım aktif)

Kısacası ne yapsam maç başı deneyim gelirim artar?

Normal deneyim serbest değil.
- Tankının seviyesi önemli. Yüksek seviye tanklarında doğal olarak deneyim kazancı büyük oluyor.
- Takım halinde girersen daha fazla kazanıyorsun. Takımdan birinin bile premiumu varsa bu biraz daha artıyor.
- ( Ücretli ) Premium hesap ile oynarsan daha fazla veriyor. Artı olarak seçeceğin 5 savaşına x3 ekstra deneyim veriyor.
- ( Ücretli & Sadece Mürettabat ) WOT PLUS diye bir abonelik sistemi geldi. Bunun sayesinde seçeceğin bir tank 5 dk da bir 40 deneyim kazanıyor. Pasif bir özellik ve oyunu oynamasan bile devam ediyor.
- ( Ücretli ) Prime abonelerine her ay seçebileceğin farklı ödüller veriliyor. Bunlar arasında bazen mürettabat , genelde ise kiralık tanklar , sarf malzemeleri ve x5 tecrübe bonusu.
- Bonus aktif etmek.
- En önemlisi ise savaştaki başarın.

- Tankının seviyesi önemli. Yüksek seviye tanklarında doğal olarak deneyim kazancı büyük oluyor.
- Takım halinde girersen daha fazla kazanıyorsun. Takımdan birinin bile premiumu varsa bu biraz daha artıyor.
- ( Ücretli ) premium hesap ile oynarsan daha fazla veriyor. Artı olarak seçeceğin 5 savaşına X3 ekstra deneyim veriyor.
- ( Ücretli & sadece mürettabat ) WoT Plus diye bir abonelik sistemi geldi. Bunun sayesinde seçeceğin bir tank 5 dk da bir 40 deneyim kazanıyor. Pasif bir özellik ve oyunu oynamasan bile devam ediyor.
- ( Ücretli ) Prime abonelerine her ay seçebileceğin farklı ödüller veriliyor. Bunlar arasında bazen mürettabat, genelde ise kiralık tanklar, sarf malzemeleri ve X5 tecrübe bonusu.
- Bonus aktif etmek.
- En önemlisi ise savaştaki başarın.

Peki savaş içerisinde ne yaparsam daha çok deneyim alırım? Örneğin kill, hasar ya da kritik hasar. Ya da hayatta olup olmamak vs.

Peki savaş içerisinde ne yaparsam daha çok deneyim alırım? Örneğin kill, hasar ya da kritik hasar. Ya da hayatta olup olmamak vs.

Bu arada şu an KV3 kullanıyorum is-2-II ye geçeceğim.

Bu arada şu an KV3 kullanıyorum is-2-II ye geçeceğim.
İlk olarak savaşı kazanman lazım. Onun dışında tank sınıfına göre hareket etmen lazım.

Hafif tank kullanıyorsan düşmanları tespit etmek senin görevin ve bunu yaparsan kazanımlarında artıyor.

Orta tank kullanıyorsan tespit ve düşmanlara hasar vermek görevin.

Ağır tank kullanıyorsan hasar engelleme ve sektirme senin görevin , daha doğrusu ön saflarda mücadele etmen gerekir.

Tank avcısı kullanıyorsan düşmanları mıhlamak senin görevin.

KMT ( Topçu ) kullanıyorsan da şok ve hasar senin görevin.

Sınıfların genel görevleri bunlarken tankına göre oynanış tarzı başka sınıflara kayabiliyor.

Geri
Yukarı