World of Warcraft oynanır mı?

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
Oyun yaklaşık 16 yıldır piyasada. Oynayan kitlesi tamamen oyunu biliyor. MMORPG oyunlarını severim açıkçası sürekli olarak WoW oynamak istedim ve salgın sürecinde canım sıkıldığı için tekrar MMORPG oynamaya karar verdim. WoW oynamak istiyorum fakat kafamda birkaç soru var. Oynayan kişiler bu konuda yardımcı olursa sevinirim. Öncelikli olarak fiyat konusu çok kafamı kurcalıyor. Malum ekonomimiz, kurlar ortada. WoW aylık ücreti 13 Euro. Kafadan 100 TL yapıyor aylık 100 TL vermeyi hak eder mi? Sanırım paket almadan oyunu bir yere kadar oynuyoruz. İlk başta paket alınması gerekiyor. Paketlerin en ucuzu 240 TL falan. Bu kadar harcama yapmayı hak eder mi? Bir diğer sorum yazımın başında söylediğim gibi 16 yıldır piyasada. Oyuna şu an başlasam bu 16 yıllık farkı kapatabilir miyim? Dediğim gibi çok oynamak istiyorum fakat bu parayı hak ettiğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun hastaları var. Onlar için kesinlikle parasını hak eden bir oyun. Ama yeni başlayacak biri için asla o parayı hak eden bir oyun değil (Tamamen şahsi fikrim) Fark kapatmak diye bir şey söz konusu değil. Oynarsın ve beğenirsen oynamaya devam edersin. Ben genel olarak bir oyuna her ay para verilmesine karşıyım. O nedenle Diablo III oynuyorum :)

Oyun yaklaşık 16 yıldır piyasada. Oynayan kitlesi tamamen oyunu biliyor. MMORPG oyunlarını severim açıkçası sürekli olarak WoW oynamak istedim ve salgın sürecinde canım sıkıldığı için tekrar MMORPG oynamaya karar verdim. WoW oynamak istiyorum fakat kafamda birkaç soru var. Oynayan kişiler bu konuda yardımcı olursa sevinirim. Öncelikli olarak fiyat konusu çok kafamı kurcalıyor. Malum ekonomimiz, kurlar ortada. WoW aylık ücreti 13 Euro. Kafadan 100 TL yapıyor aylık 100 TL vermeyi hak eder mi? Sanırım paket almadan oyunu bir yere kadar oynuyoruz. İlk başta paket alınması gerekiyor. Paketlerin en ucuzu 240 TL falan. Bu kadar harcama yapmayı hak eder mi? Bir diğer sorum yazımın başında söylediğim gibi 16 yıldır piyasada. Oyuna şu an başlasam bu 16 yıllık farkı kapatabilir miyim? Dediğim gibi çok oynamak istiyorum fakat bu parayı hak ettiğini düşünmüyorum.
Bundan 3-4 sene önce aynı senin gibi oynamak istediğim için ne kadar paketi vs varsa son sürümüne kadar almıştım. Görevler sarıyor ama PVP tarafına geçtiğinde çömezliği iliklerine kadar hissediyorsun. PVP başarılı olmak için her karakterin yeteneklerine hakim olmak gerekiyor ve bu de tecrübe demek ve sende olmayacak bende de yoktu ve bir süre sonra oynamayı bıraktım.

Hala içimde var ama tekrar başlamaya kalkışamadım çok vakit alan bir oyun olduğu için ancak WoW Classic çıkmış sanırım onu bir inceleyebilirsin.

Bence de kesinlikle oynanmaz. Hem o kadar para vereceksin hem oyunun atmosferini öğreneceksin oyun o kadar kapsamlı ki 2-3 haftada çözülecek bir oyun değil. 16 yıldır oynayan Player'ler var. Ne kadar iyi oynayıp ödeme yapıp güçlenebilirsin büyük bir soru işareti. Bence bu saatten sonra sadece para israfı olur. Sana önerim arpg hack and slash oynaman. Diablo 3 path of exile lord of mayhem tarzı oyunları oynamanı öneririm. Sadece oyunu satın alırken ücret ödüyorsun ve bu tarz oyunlar her zaman sana karşılığını verir.

MMORPG oyunları genelde PvP için oynamıyorum zaten. Benim için olay PvE. Classic konusu biraz daha dert oluyor normal oyunda sanırım oyun içi gold ile game time alınabiliyor fakat bu classic için geçerli mi bunu bilmiyorum.
Bence de kesinlikle oynanmaz. Hem o kadar para vereceksin hem oyunun atmosferini öğreneceksin oyun o kadar kapsamlı ki 2-3 haftada çözülecek bir oyun değil. 16 yıldır oynayan Player'ler var. Ne kadar iyi oynayıp ödeme yapıp güçlenebilirsin büyük bir soru işareti. Bence bu saatten sonra sadece para israfı olur. Sana önerim arpg hack and slash oynaman. Diablo 3 path of exile lord of mayhem tarzı oyunları oynamanı öneririm. Sadece oyunu satın alırken ücret ödüyorsun ve bu tarz oyunlar her zaman sana karşılığını verir.
Hack and slash çok ilgi çekici gelmiyor sanırım bana. Zamanında Path Of Exile denemiştim ve sonuç hüsran olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı