World of Warships gecikme sorunu

PietroMaximoff

Decapat
Oynadığım World Of Warships diye bir oyun var. Sadece bu oyuna özel bir gecikme sorunu yaşıyorum. Normal başlıyorum 3-5 oyun sonra ms 2000'lere kadar çıkıyor, ardından -50'lere düşüyor. Durarak ilerliyor. Bir süre sonra sıkılıp oyunu kapatıyorum, açtığımda tekrar normal başlıyor sonra yeniden bozuluyor. Problem bağlantımda değil birçok oyun oynuyorum ve testlerde de internet ve ping normal görünüyor. 100 Mbps internet kullanıyorum. CMD'den oyunun serverına ping testi yapıyorum normal değerlerde görünüyor 60-70 fakat görünürde oynanamaz vaziyette.

RX 580 ekran kartı kullanıyorum, 8 GB 3000 MHz RAM ve Ryzen 3 1300X işlemcim var. Yani bu oyuna göre donanımım fazlasıyla yeterli. Kaldı ki Overwatch, Apex gibi online shooter oyunları deniyorum. Onlarda aynı dakikalarda hiçbir gecikme sorunu yok tamamen normal. Bu oyunlardan Overwatch SSD'de, Apex ise sorun yaşadığım World of Warships gibi 7200rpm'e kurulu. Disk Utility testlerinde de bad sector görünmüyor. Bu oyunda problem yaşayan(server kaynaklı) da son dönemde arkadaşlarım arasından görmedim.

Problem sizce ne olabilir?

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı