Worm virüsleri nasıl temizlenir?

Öncelikle Worm virüsünden korunmak için lütfen hile ve güvensiz crack kullanmayalım ciddi bir virüstür.

İlk olarak en çok yaygın olan worm virüslerini yazayım.

1- Nestha bu da ramnit gibi hatta daha tehlikelisi silmesi zordur modeme bulaşır ve sisteme bulaşıp yanlış temizlenirse Windows'u bozar.

2- Ramnit bu virüs genellikle silmesi zordur sistem dosyalarına bulaşır ve ses sürücülerini siler modeme bulaşabilir.

Gelelim nasıl temizlendiğine

İndirilmesi gerekenler.

Kaspersky Security Cloud
Norton.
Malwarebytes

İlk olarak Kaspersky ile tam tarama yapın güvenli modda yaparsanız daha çok etkili olur daha sonrasında virüsler bulunursa temizleyin sonra 2. alternatif olan nortona geçin orada da bulursa temizleyin sonra Malwarebytes'a geçin ve orada bulmaz büyük ihtimalle sonra virüs temizlenir ancak modeme reset atmanız gerektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilk bahsi geçen zararlı olan Neshta zararlısı, sistemi güvenli modda önyüklemeyi engelleyecek bir yapıya sahip. Yani kullanıcıya güvenli mod önermek onu bir döngü içerisine sokup Windows'a erişmesini kısıtlamak demek.
Kaspersky veya Malwarebytes gibi AV çözümleri önermek, en azından bu çözümleri sonradan kurmaya çalışmak boşa zaman kaybı zira AV sistemleri Neshta tarafından bloklanıyor.

Çözüm için AVG Neshta Remover kullanın. Konudaki çözümler büyük ihtimalle kurulmayacak bile.

Aynı durumlar Ramnit için de geçerli, fakat bu sefer F-Secure Scanner kullanın. Ramnit için iyi bir temizleme algoritmasına sahip.

Öncelikle ilk bahsi geçen zararlı olan neshta zararlısı, sistemi güvenli modda önyüklemeyi engelleyecek bir yapıya sahip. Yani kullanıcıya güvenli mod önermek onu bir döngü içerisine sokup Windows'a erişmesini kısıtlamak demek.
Kaspersky veya Malwarebytes gibi av çözümleri önermek, en azından bu çözümleri sonradan kurmaya çalışmak boşa zaman kaybı zira av sistemleri neshta tarafından bloklanıyor.

Çözüm için AVG neshta remover kullanın. Konudaki çözümler büyük ihtimalle kurulmayacak bile.

Aynı durumlar ramnit için de geçerli, fakat bu sefer F-secure scanner kullanın. Ramnit için iyi bir temizleme algoritmasına sahip.

Aslında Malwarebytes zaman kaybı evet ama bu virüsler bana bulaştı ve bizzat kendim denedim yazdığım yöntemleri ramnit virüsünü Kaspersky temizledi nesthaya gelecek olursak AVG nestha remover silebilir doğru dediniz ama Kaspersky'da silebilir bunları kendim denedim iyi günler.
Aslında Malwarebytes zaman kaybı evet ama bu virüsler bana bulaştı ve bizzat kendim denedim yazdığım yöntemleri ramnit virüsünü Kaspersky temizledi nesthaya gelecek olursak AVG nestha remover silebilir doğru dediniz ama Kaspersky'da silebilir bunları kendim denedim iyi günler.
@Dutchman

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı