"Worm:Win32/Gamarue!lnk" virüsü nasıl silinir?

Eren Utku

Centipat
Daha fazla  
Akıllı tahtamızda bir süredir virüs olduğu söyleniyordu, ben de bir süre önce eski bir usb'yi akıllı tahtaya takmıştım. Şimdi ise tekrardan o USB'ye işim düştü ve kullandım. Bir kısayol vardı (Akıllı tahtamızda da bu kısayol ile açtığımız için sorgulamadım), tıkladım ve Windows "Tehditler kaldırıldı" diye bir yazı gönderdi ve sildi. Şimdi ise tarama geçmişimde bunlar var, ne yapmalıyım? Nasıl silebilirim? Format kesin bir çözüm olur mu? Bilgilerimi korumak için önlemler almalı mıyım?
1710769983298.png
1710769988529.png

Flash belleği tekrar takın. Defender hakkını verecektir. Eylemler kısmından kaldırırsanız sorun olmaz.

(Akıllı tahtanın defender taramasını da yapın.)

Karantinaya almış zaten. Eylemler kısmından sil yeter.
Ustam ben paranoyak bir insanımdır şimdi birazcık sorumla sıkabilirim sizi ama, bu kısayola windows silmeden bir iki kere tıkladım ve bir tanesinde durum başarısız diyor, bu iki dosya aynı dosya mıdır?

İçin rahat etsin istersen Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapabilirsin.
Eyvallah ustam öncelikle bu tavsiyeniz için. Bilgisayar da bu anti virüs programları yok ama yüklerim olay orası değil. (Sizi birazcık boğabilir veya sinirlendirebilirim yazdıklarım ile şimdiden kusura kalmayın) Ben şimdi biraz eski kafalıyımdır bu konularda bize hep format at düzelir denildiği için onun harici başkasına güvenilmiyor açıkçası bizim buralarda. Bu Kaspersky ve Malwarebytes durumu kökünden çözer mi?

Ustam ben paranoyak bir insanımdır şimdi birazcık sorumla sıkabilirim sizi ama, bu kısayola Windows silmeden bir iki kere tıkladım ve bir tanesinde durum başarısız diyor, bu iki dosya aynı dosya mıdır?

Eyvallah ustam öncelikle bu tavsiyeniz için. Bilgisayar da bu anti virüs programları yok ama yüklerim olay orası değil. (sizi birazcık boğabilir veya sinirlendirebilirim yazdıklarım ile şimdiden kusura kalmayın) ben şimdi biraz eski kafalıyımdır bu konularda bize hep format at düzelir denildiği için onun harici başkasına güvenilmiyor açıkçası bizim buralarda. Bu Kaspersky ve Malwarebytes durumu kökünden çözer mi?

En güvenilir av programlarından 2sidir, 2side temiz derse sıkıntı yoktur çok yüksek ihtimal.

En güvenilir av programlarından 2sidir, 2side temiz derse sıkıntı yoktur çok yüksek ihtimal.
Tamamdır ustam teşekkürler, deneyeceğim. Bir de son bir soru soracağım, karantinaya alınan dosyayı eylemlerden sileyim mi? Yoksa dediğiniz uygulamalar halledeler mi?

Geri
Yukarı