Wow alınır mı ?

Cazzarie

Kilopat
Wow almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var; Şu anki haliyle alınır mı yani oynayan sayısı bir hayli düşmüş vaziyette oyunun geleceği sallantıda mı ? Her ay ücret ödenmesi gerekiyormuş galiba, şu an battle.net'den almak istediğim de 5 euro diyor yaklaşık. 15 TL verdikten sonra başka ücret ödememe gerek var mı ya da sonraki gelecek paketler için ayriyetten ücret veriliyor mu ?

İlk 20 veya 10 seviye ücretsiz diye biliyorum. Oynayan sayısı da o kadar düşük değil hala bayağı meşhur Wow. Şu an piyasadaki en iyi Mmorpg sayılıyor Wow. Evet her ay ücret ödenmesi gerekiyor fakat eğer oyun içinde yeterince para kazanabilirsen oyun içi parayla da ödeyebiliyorsun bu miktarı. İleride çıkacak ek paketlere ayrı ücret ödemen gerekiyor fakat önceden çıkanlar bedava mı bilmiyorum.

İlk 20 veya 10 seviye ücretsiz diye biliyorum. Oynayan sayısı da o kadar düşük değil hala bayağı meşhur Wow. Şu an piyasadaki en iyi Mmorpg sayılıyor Wow. Evet her ay ücret ödenmesi gerekiyor fakat eğer oyun içinde yeterince para kazanabilirsen oyun içi parayla da ödeyebiliyorsun bu miktarı. İleride çıkacak ek paketlere ayrı ücret ödemen gerekiyor fakat önceden çıkanlar bedava mı bilmiyorum.
Oyun içi parayla ne kadara denk geliyor acaba ?

Maalesef o kadarını bilmiyorum. Fakat çok ta düşük bir miktar olmasa gerek çünkü çoğu oyuncu aylık ücretle oynuyor.

İndirimdeyken ESO almıştım onu oynayım bari wow işi sıkıntılı.
hocam merhabalar bende geçen arkadaşlarımla başladım oyuncu sayısı iyi düzeyde yeni gelicek paketlede patlama yaşancak gibi duruyor ve hala almayı düşünüyorsan kaçırma derim normalde paketlerin hepsini 150-200 tl civarına alabiliyorsun sanırsam ama şuan %75 indirim var 5euro+15euro olarak bütün paketleri temin edebilirsin onun dışındada aylık 12 euro ödemesi var oyun içindede 60k gold sanırsam 1 aylık game time

hocam merhabalar bende geçen arkadaşlarımla başladım oyuncu sayısı iyi düzeyde yeni gelicek paketlede patlama yaşancak gibi duruyor ve hala almayı düşünüyorsan kaçırma derim normalde paketlerin hepsini 150-200 tl civarına alabiliyorsun sanırsam ama şuan %75 indirim var 5euro+15euro olarak bütün paketleri temin edebilirsin onun dışındada aylık 12 euro ödemesi var oyun içindede 60k gold sanırsam 1 aylık game time
60k gold fazla değil mi ya :D

Dostum anlamadığım bir şey var konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama ne yapayım tekrar kaydı aklım :). Normal oyun 5 euro + Warlords of Draenor da 15 euro. Bir kere vereceğim ve her ay 12 euro ödemem mi gerecek ?

Fikri olan yok mu ?

Hocam oynayan arkadaşınız yoksa tavsiye etmem yeni ortam kurması çok zor oluyor, kendiniz gibi oyunu bilmeyen adamlarla oyunu öğrenirken boşa 1-2 ay para verirsiniz sonra pişman olursunuz. Kendinize bir tane arkadaş bulmaya çalışın bu kişi oyunu bilen, tecrübeli size vakit ayırabilecek biri olsun.Oyunu almadan önce o ya da siz oyuna birbirinizi davet edin , sonra alın oyunu çeşitli avantajlara sahip olunuyor böylelikle. Şöyle ki : 80 seviyeydi en son yanlış hatırlamıyorsam oraya kadar zindanlar da çok yüksek tecrübeyle kasılabiliyorsunuz, başka avantajları da oluyor davet edene 1 ay bedava gibi 1.seviyeden seviye yükseltmeyi kullanmayın hemen, oyunu öğrenmiş olursunuz hem de ama tabi bunlar arkadaşınız varsa yoksa Warlords of Draenor haritaları kalabalık gruplar istiyor, ortam istiyor yoksa eşya seviyesi yükseltmeniz bile çok zor oluyor oyunu bırakıyorsunuz.

Şuanlık oyun biraz sıkıntılı. Ben Legion satın alıp aboneliğimi Legion'a kadar iptal etttirdim. Legion çıktığında almanızı tavsiye ederim. Hem o vakit WoD paketi Battlechest'e dahil edilir, ucuza almış olursunuz hemde Legion'ın fiyatı biraz daha düşmüş olur.
Pandaria ve WoD'un oyunu benden soğutmasından sonra Burning Legion'ın geri dönüşü olarak düşündüğüm Legion'ın efsane olucağını düşünüyorum.

Ayrıca @radileo arkadaşın sözlerini çok iyi dinlemeni tavsiye ederim.

Bir MMO'ya başlamadan önce gündelik hayatınızı inceleyin derim özellikle oyun ücretli ise çünkü vakit ayırmak gerçekten çok zor oluyor. WOW gelmiş geçmiş MMOlar arasında en fazla içeriğe sahip olan oyun üstelik kaç yıl oldu hala içeriğin artması devam ediyor yakın zamanda da duracak gibi değil. Bunu şöyle örnekleyebiliriz WOW 2004 yılın çıkmış bir MMORPG bu oyuna bu gün başlamak 11 yıllık diziye başlamak gibi bir şey ve dediğim gibi hala devam ediyor. Eğer gözün korkmuyorsa bunu kaldırabilirim pes etmem diyorsan başlarsın burada WOW'u iyi mi kötü mü diye sorgulamaya gerek yok zaten kendini çoktan kanıtlamış bir oyun. Ayrıca arkadaş çevrenin de etkisi büyük eğer bu oyuna senle başlayacak yada sana destek olacak bir arkadaşın yoksa başlarda hem sıkılır hem zor öğrenirsin ileride Türk oyuncuların oluşturduğu topluluklara katılabilirsin tabi kesin faydası olacaktır.

Kişilikte önemli bir etken örnek olarak ben karakter oluşturmadan önce 1-2 saat isim düşünmüşlüğüm vardır çünkü benim için önemlidir birden fazla karakter yerine her şeyiyle memnun olduğum hatta kendi kafamdan oyundan bağımsız bir şekilde hikayeler kurduğum karakteri tercih ederim ama herkes böyle olmak zorunda değil kimisi sadece oynamak için oynar öyle keyif alır düşünmez önem vermez. Son olarak hemen hemen her MMORPG'de olduğu gibi bu oyunda da oyundan keyif alman ve devam etmen için bağımlısı olman şart günde 1-2 saat oynayarak bir yere gelemezsin saatlerce emek harcaman gerek oluşturduğun karakterin bir yerlere gelebilmesi için bu da sana uyuyorsa al başla derim sonuçta bütün bu zorlukların yanında oyunun getirebileceği keyif oldukça fazla.

Geri
Yukarı