WoW vs New World

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
MMORPG oyununa başlamak istiyorum iki oyun arasında gidip geliyorum ama gönlüm WoW'dan yana. WoW konusunda aklımda tek soru gametime parasını çıkartabilir miyim diye düşünüyorum. Öğrenci değilim ücreti karşılarım fakat bedavaya getirmek daha iyi olur her türlü. New World tarafında ise oyuncu sayısı ve içeriği kafamı kurcalıyor. Steam'de 40k gösteriyor anlık aktif oyuncuyu keza tahminimce WoW'da günlük 500k civari geziyordur(tahmin sadece)
Sizce hangisi daha mantıklı?

New World ilk çıktığı zamanlar oynuyordum hem oyun içi hem oyun dışı ticaret yaparak parasını yaklaşık 2 ayda çıkarttım ama oyun içi içerik ve oyuncu sayısı hiç tatmin edici düzeylerde değil şuan. Oyun içi içerik konusunda WoW ile kıyaslanabilecek tek oyun Elder Scrolls Online'dır eğer gametime kıyasında bulunacaksanız New World, Lost Ark gibi oyunları değil ESO ve WoW'u kıyaslayın.

Ben zamanında ESO almıştım WoW furyasına çok geç kalıp ve fazlasıyla memnun kaldım.

World of Warcraft bence, New World can çekişiyor şu an ve kalite olarak da, içerik bolluğu olarak da World of Warcraft'a yaklaşabilecek bir yapım değil.

New World ilk çıktığı zamanlar oynuyordum hem oyun içi hem oyun dışı ticaret yaparak parasını yaklaşık 2 ayda çıkarttım ama oyun içi içerik ve oyuncu sayısı hiç tatmin edici düzeylerde değil şu an. Oyun içi içerik konusunda WoW ile kıyaslanabilecek tek oyun Elder Scrolls Online'dır eğer gametime kıyasında bulunacaksanız New World, Lost Ark gibi oyunları değil eso ve WoW'u kıyaslayın.

Ben zamanında eso almıştım WoW furyasına çok geç kalıp ve fazlasıyla memnun kaldım.

Eso'u daha önce deneyimledim. Pek tatmin edici gelmedi onun oyuncu sayısı da Steam de can çekişmekte.

@Crispen Eğer kalabalık oyun istiyorsanız, ilk üçlüden (WoW - Final Fantasy 14 - Guild Wars 2) birini seçmenizi tavsiye ederim. WoW ile FF14 1 milyon oyuncu barajını zorluyorlar günlük. GW 2 de 400-500k civarında.

Diğer yazılan, tavsiye edilen oyunlar da olacaktır. ESO, BDO, New World gibi gibi. Bunların da belli bir kalitesi ve kitlesi var, 50-100k oyuncuları var. Ama içerik olarak büyük üçlüye yaklaşamazlar. Oyuncu sayısı olarak da yaklaşamazlar.

Bu arada unutmadan, WoW: Dragonflight 28 Kasım'da çıkıyor bu arada. Yeni paket geliyor. Bir süreliğine domine edecektir MMORPG piyasasını. Sonra tekrar yavaş yavaş dengeye girer diğer oyunlar da.

Ben FF14'ü pek sevmiyorum bunların arasından. Fazla anime tarzı ve çok fazla parlak benim için. Sanki ekranımda havai fişek atılıyor gibi hissediyorum bazı dungeonlarda, savaşlarda falan... Yaşlandık herhalde :) WoW'u beklerken GW 2 oynuyorum şu anda. Cidden güzel bir paket çıkardılar. Oyuncu da çektiler epeyce şu anki MMORPG durgunluğunda. Ama açıkçası WoW 28 Kasım'da yeni paket getiriyorken, WoW'a başlamanızı tavsiye ederim. Eğer yeterli zaman ayırabilirseniz, zaten ilk 1-2 aydan sonra WoW'a para vermezsiniz. Hatta öyle ki kastığınız tokeni Blizzard Cash'e çevirip firmanın diğer oyunlarını falan alırsınız benim gibi :)

@Crispen eğer kalabalık oyun istiyorsanız, ilk üçlüden (WoW - Final Fantasy 14 - guild wars 2) birini seçmenizi tavsiye ederim. WoW ile FF14 1 milyon oyuncu barajını zorluyorlar günlük. Gw 2 de 400-500k civarında.

Diğer yazılan, tavsiye edilen oyunlar da olacaktır. Eso, BDO, New World gibi gibi. Bunların da belli bir kalitesi ve kitlesi var, 50-100k oyuncuları var. Ama içerik olarak büyük üçlüye yaklaşamazlar. Oyuncu sayısı olarak da yaklaşamazlar.

Bu arada unutmadan, WoW: Dragonflight 28 Kasım'da çıkıyor bu arada. Yeni paket geliyor. Bir süreliğine domine edecektir MMORPG piyasasını. Sonra tekrar yavaş yavaş dengeye girer diğer oyunlar da.

Ben FF14'ü pek sevmiyorum bunların arasından. Fazla anime tarzı ve çok fazla parlak benim için. Sanki ekranımda havai fişek atılıyor gibi hissediyorum bazı dungeonlarda, savaşlarda falan... Yaşlandık herhalde :) WoW'u beklerken gw 2 oynuyorum şu anda. Cidden güzel bir paket çıkardılar. Oyuncu da çektiler epeyce şu anki MMORPG durgunluğunda. Ama açıkçası WoW 28 Kasım'da yeni paket getiriyorken, WoW'a başlamanızı tavsiye ederim. Eğer yeterli zaman ayırabilirseniz, zaten ilk 1-2 aydan sonra WoW'a para vermezsiniz. Hatta öyle ki kastığınız tokeni Blizzard Cash'e çevirip firmanın diğer oyunlarını falan alırsınız benim gibi :)

Sizi ekleyebileceğim bir yer var mı bayağı bilgili gibisiniz de :)

Geri
Yukarı