Çözüldü WP Mail SMTP Gmail'e onay mail'i gitmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UluTonyukuk

Hectopat
Web siteme üye olan Gmail kullanıcılarına onay maili gitmiyor. WP Mail SMTP kullanıyorum, araştırdığımda Gmail'in filtreleme sisteminin çok katı olduğunu, bundan dolayı onay maillerinin spama bile düşmeden silindiğini yazmışlar. Çözüm olarak ise Gmail'in kendi mail servisini kullanın yazmışlar ama o zaman Gmail uzantılı olacağı için resmiyet kayboluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Cloudflare DNS ayarlarına sitenin iki maili içinde "_dmarc" girişi yapmıştım. Mail gönderdiğimi tutup diğerini sildim düzeldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Cloudflare DNS ayarlarına sitenin iki maili içinde "_dmarc" girişi yapmıştım. Mail gönderdiğimi tutup diğerini sildim düzeldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bu ayarları yaptıktan bir gün sonra tekrar mail gitmemeye başladı.

Daha sonraki araştırmamda 2022 yılından itibaren sahteciliği önlemek için DKIM diye bir ayarında yapılması gerekiyormuş.

Bunun için cPanel'de "Email Deliverability" kısmına girip, kullandığım mail adresinin yanındaki yönet sekmesine basıp, açılan sayfada "DKIM, SPF, PTR, MX" kodlarını CloudFlare DNS bölümüne ekledim. Sonra cPanel'de kodları aldığım sayfada "Install The Suggested Record" tuşuna basarak doğruluğunu onaylattım. Bu arada "_dmarc" zaten ekli.

Böylece tüm sorun çözülmüş oldu, mailller artık direkt gelen kutusuna gidiyor.
Eğer konfigürasyon doğruysa Google spam olarak gördüğü maili zaten spama atıyor. Yok hiç kabul etmiyorsa, RoundCube giriş yapıp neden kabul etmediğini cevap olarak gönderiyor bi bakın derim.

Kullandığınız hostun ipsi Black liste girmiş olabilir sorgulatın, mail iletilmezse webmaile girip kontrol sağlayın hata maili geliyor hemen. Black liste alındıysa ipniz hizmeti satın aldığınız yere bildirirseniz yardımcı olacaklardır.

Bu ayarları yaptıktan bir gün sonra tekrar mail gitmemeye başladı.

Daha sonraki araştırmamda 2022 yılından itibaren sahteciliği önlemek için DKIM diye bir ayarında yapılması gerekiyormuş.

Bunun için cPanel'de "Email Deliverability" kısmına girip, kullandığım mail adresinin yanındaki yönet sekmesine basıp, açılan sayfada "DKIM, SPF, PTR, MX" kodlarını CloudFlare DNS bölümüne ekledim. Sonra cPanel'de kodları aldığım sayfada "Install The Suggested Record" tuşuna basarak doğruluğunu onaylattım. Bu arada "_dmarc" zaten ekli.

Böylece tüm sorun çözülmüş oldu, mailller artık direkt gelen kutusuna gidiyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı