Wraith Max soğutucu ile sıvı metal macun kullanılır mı?

Mr. Edri

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya
Son düzenleme:
Sistemim:
R7 2700, Wraith Max.
B450 Tomahawk.
Dark N10 kasa.
Yeni bir soğutucu almadan iyi bir OC yapmak istiyorum ve bu yüzden sıvı metal macun almayı düşünüyorum. İçindeki galyum sebebiyle alüminyumu aşındırıyormuş. Elimdeki işlemciye sürülse sorun çıkarır mı?
Termal Macun (Sıvı Metal) - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 870974180
Kalitesini kanıtlayan bir test ya da yazı göremedim özellikle sahibindende böyle bir ürünün satılcağını düşünmüyorum, iyi olabilir ama bir fikrim yok çok hızlı eskiyebilir.

Sıvı metal macun uzun sürede tahribata yol açacaktır ve kuruduğunda işlemciyi, soğutucudan çıkarmanızı imkansız hala getirecektir.

Onun yerine yüksek ısı iletimli bir macun alabilirsiniz.

Zaten en geç 6-7 aya işlemci ve anakartı değiştirmeyi düşünüyorum, sorun çıkarır m o zamana kadar.

Sistemim:
R7 2700, Wraith Max.
B450 Tomahawk.
Dark N10 kasa.
Yeni bir soğutucu almadan iyi bir OC yapmak istiyorum ve bu yüzden sıvı metal macun almayı düşünüyorum. İçindeki galyum sebebiyle alüminyumu aşındırıyormuş. Elimdeki işlemciye sürülse sorun çıkarır mı?
Termal Macun (Sıvı Metal) - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 870974180
Rengini değiştirebilir ve çok iletkendir yani anakarta vesaire hiç değdirmemen lazım. Onun dışında sıvı metalin bir ömrü yoktur, kuruma şansı da yoktur. O marka hakkında çok bir bilgim yok ancak sıvı metalin performansı yüksektir. Ve sürerken de çok küçük sürmeniz lazım, dediğim gibi taşmamalı.
Zaten en geç 6-7 aya işlemci ve anakartı değiştirmeyi düşünüyorum, sorun çıkarır m o zamana kadar.
Rengini değiştirebilir metalin ancak aman aman bir aşınma olmaz.
Sıvı metal macun uzun sürede tahribata yol açacaktır ve kuruduğunda işlemciyi, soğutucudan çıkarmanızı imkansız hala getirecektir.

Onun yerine yüksek ısı iletimli bir macun alabilirsiniz.
Sıvı metalin bir ömrü yoktur, kurumaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı