Wraith prism ve Wraith Max farkı var mıdır?

Bende yakın zamanda Arctic Freezer 34 Esport DUO almak istiyorum, çok ses çıkarıyor mu arkadaşlar peki?

Black Friday bekleyebilirsin, sessizlik konusunda kafanızı asla ağrıtmaz 26dBa ses çıkartıyor. Yabancı videolarda çok güzel anlatıyorlar, İngilizce altyazı ile izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Black Friday bekleyebilirsin, sessizlik konusunda kafanızı asla ağrıtmaz 26dBa ses çıkartıyor. Yabancı videolarda çok güzel anlatıyorlar, İngilizce altyazı ile izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 3600 stok soğutucusu kullandığım için sesi başımı ağrıtıyordu. Bunu aldıktan sonra sıcaklık ve sessizlik konusunda güzel zamanlar geçireceğim sanırım.

Bende yakın zamanda Arctic Freezer 34 Esport DUO almak istiyorum, çok ses çıkarıyor mu arkadaşlar peki?
Hocam 3600 stok soğutucusu kullandığım için sesi başımı ağrıtıyordu. Bunu aldıktan sonra sıcaklık ve sessizlik konusunda güzel zamanlar geçireceğim sanırım.

Stok soğutucunun baş ağrıtmasının sebebi küçük fan, küçük soğutucu bloku ve yüksek devir. Küçük fanlar aynı devirlerde büyük fanlara göre daha fazla ses çıkarırlar ki stok soğutuculardaki en büyük sorun da aslında budur. İkincisi, soğutucu blokları küçük olduğu için ısının yayılabileceği alan kısıtlıdır ve bu nedenle çabuk ısınıp işlevselliğin önüne geçer. Çabuk ısınan soğutucu bloku sebebiyle fan hızı yükselir ve boyutuna bağlı olarak hava akımı düşük olan fan haddinden fazla hızlı dönerek yüksek devirlere ulaşır. Küçük bir fan büyük bir fana göre daha tiz ve uğultulu çalışmaktadır. Dudaklarınızı büzerek ve ağzınız tamamen açık şekilde nefesinizi verdiğinizde farkı anlarsınız.

Biraz uzun anlatmış oldum ancak bahsedilen soğutucu ile sorun yaşamazsınız, büyük soğutucu bloku daha büyük bir fan ve daha düşük devir demektir. Yani sessiz çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı