Wsappx servisini kapatma

25 07 1994

Centipat
Wsappx adlı servisi kapatamıyorum.
İnternette çok arşatırma yaptım regedit ve .msc mi ne onları denedim olmadı.
İnternetteki her şeyi yaptım yine de kapanmıyor kapanması da umrumda değil çok CPU harcıyor.
CPU'nun çeyreğini harcıyor ve oyun oynarken çok fazla FPS düşüklüğüne sebep oluyor.
Yaklaşık bu sorun 4 veya 5 gündür var.
Servisi kapamayı deneyim dedim ama system dosyası olduğu için kapatamıyorum.
Windows Mağazasını sildim önbelleği sıfırladım yok olmuyor.
Ben de sizden yardım isteyeyim dedim.

Wsappx Microsoft store hizmeti format sonrası buga girmişti hard disk kullanırken ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Temiz format at tüm windows ve Microsoft store uygulamalarını güncelle SSD yoksa format sonrası biraz bekle windows kendine gelsin arka plan işlemleri bitsin adım adım git.

Wsappx Microsoft store hizmeti format sonrası buga girmişti hard disk kullanırken ben de aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Temiz format at tüm windows ve Microsoft store uygulamalarını güncelle SSD yoksa format sonrası biraz bekle windows kendine gelsin arka plan işlemleri bitsin adım adım git.

Format atamam.
Bilgisayarda en az 500gb önemli dosyalar var.
Harici diskimde yok , 300 tlyede alamam harici disk.
Hizmeti yeniden başlat .
Hocam yeniden başlamıyo hizmet,sistem tarafından kullanıldığı için hiçbir işlem yapamıyorum.

Başlangıç ekranını seçin ve ardından Microsoft Store seçeneğini belirleyin.

Sağ üstteki Microsoft Store'da, hesap menüsünü (üç nokta) ve ardından Ayarlar'ı seçin.

Uygulama güncelleştirmeleri'nin altında, Uygulamaları otomatik olarak güncelleştir seçeneğini Kapalı olarak ayarlayın.

Hocam onu nasıl yapıcam?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı