WSL nasıldır?

Regicide

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Fedora 40 + KDE
Kali'yi VirtualBox üzerinden kullanıyorum, WSL ile kullansam virtualmachine gibi her açtığımda sıfırlanır mı? Virtualmachine güvenliydi, bu da güvenli mi? WSL mi, WSL 2 mi kullanmalıyım?

Kali'yi VirtualBox üzerinden kullanıyorum, WSL ile kullansam virtualmachine gibi her açtığımda sıfırlanır mı? Virtualmachine güvenliydi, bu da güvenli mi? WSL mi, WSL 2 mi kullanmalıyım?
Virtualboxda her seferinde sıfırlanmaz ki sen kurmamış canlı versiyonu kullanıyorsun sanırım.

VirtualBox'da her seferinde sıfırlanmaz ki sen kurmamış canlı versiyonu kullanıyorsun sanırım.

Evet ama demek istediğimi anladınız ana işletim sistemine erşimesi çok zor oluyorya aynı şey WSL de mevcut mu?

Evet ama demek istediğimi anladınız ana işletim sistemine erşimesi çok zor oluyorya aynı şey WSL de mevcut mu?
WSL içinde işletim sistemi ve araçlarını Windows içinde çalıştırıyorsunuz, sanallaştırmayla değil direkt sistemde çalışıyor.
Wikipedia detaylı detaylı anlatmış, anlamadığınız terimleri de yine varsa wikipediadan aratarak en mantıklı cevabı edinirsiniz.
Deneyebilirsiniz, bir alternatif olarak da Dual Boot yapabilirsiniz.

WSL'de tool yok hazır şekilde ve bazı tool kurarken hatalı olabiliyor ben birebir denetim tüm toolları olmamıştı, onun dışıda sadece terminal arayüzü var ama belli şeyler ile masaüstüortamı ile çalıştırabiniyormuş sanırım.

WSL içinde işletim sistemi ve araçlarını Windows içinde çalıştırıyorsunuz, sanallaştırmayla değil direkt sistemde çalışıyor.
Wikipedia detaylı detaylı anlatmış, anlamadığınız terimleri de yine varsa Wikipedia'dan aratarak en mantıklı cevabı edinirsiniz.
Deneyebilirsiniz, bir alternatif olarak da Dual boot yapabilirsiniz.

Sanal makinede devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı