X-FireFox virüs mü?

AdGuard Uzantısıyla kontrol ettim.
Ben sadece okuyun dedim.
Firefox.exe programı, meşru Mozilla Firefox Geliştirici Yapısına dayalı bir reklam yazılımı olarak sınıflandırılmıştır. Bilinmeyen bir programcı Mozilla Firefox Developer Edition'ın bir kopyasını değiştirdi ve virüslü bilgisayar etkinleştirilirken belirli aralıklarla reklamları, tanıtım resimlerini ve video reklamlarını yüklemesini sağladı. XFirefox.exe reklam yazılımı, Windows işletim sistemi kullanıcıları arasında ücretsiz yazılım paketleri aracılığıyla dağıtılabilir ve yeni özellikler içeren Mozilla Firefox'un geliştirilmiş bir sürümü olarak listelenebilir. XFirefox.exe reklam yazılımının, görev planlayıcısında değişiklikler yaptığı ve Windows'taki MSCONFIG yardımcı programına bir başlangıç girişi eklediği bilinmektedir. Etkilenen kullanıcılar, Mozilla Firefox Developer Edition'ın iki örneğinin rastgele aralıklarla açıldığını ve arabalar, giysiler, elektronik eşyalar, mücevherler vb. İle ilgili reklamlar yüklediğini bildirdi.

XFirefox.exe tarafından açılan pencereler, güvenilmeyen sayfalardan içerik içerebilir ve güvenilmez çevrimiçi mağazalara bağlantılar içerebilir. XFirefox.exe reklam yazılımı, kullanıcının pencereleri kapatmasını bir dakikaya kadar engellemeye çalışabilir ve geliştiricisi için görüntüleme başına ödeme geliri oluşturduğundan emin olabilir. XFirefox.exe tarafından açılan sayfalar, birincil sistem sürücüsündeki Windows dizini altındaki SysWow64 klasörüne kaydedilen prev.dat adlı bir dosyaya kaydedilir. Açıkça görülüyor ki, XFirefox.exe reklam yazılımı, siber parazitle ilişkili etki alanlarını ve ağları kara listeye almak için kullanılabilen etkinlik günlüğünü tutar. XFirefox.exe reklam yazılımının, pazarlama materyallerini yüklemek ve yazarı için gelir talep etmek için yasal hizmetleri kötüye kullanabileceğini unutmayın. XFirefox tarafından gösterilen pencerelerle etkileşimden kaçınmak en iyisidir. exe adware ve XFirefox.exe aracılığıyla başlatılan yazılım ve medyanın indirilmesini iptal edin. Mozilla Firefox Developer Edition’ın birden çok penceresiyle sunulan bilgisayar kullanıcılarına XFirefox.exe reklam yazılımı bulaşmış olabilir. XFirefox.exe için kök dizini bulabilen ve sistemdeki ilişkili dosyaları silebilen saygın bir kötü amaçlı yazılımdan koruma paketi kullanmayı düşünmelisiniz.

Geri
Yukarı