X-H2S alınır mı?

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
2 gün sonra Fujifilm'de dolar kuru nedeniyle bir fiyat güncellemesi yapılacak.
Uzun zamandır da X-H2S'e göz atıp duruyordum.
16-80 lens ile 84.000 TL yani güncel kurla 2.750 dolara denk geliyor. Yurt dışı fiyatlarına göre gayet düşük bir fiyat.
Alabilecek bütçem var fakat bütün bütçemi buraya ayırmış olacağım.
Almışken uzun süre beni götürecek makine almak istiyordum.
Bir kaç filtre ilave edip bir de normal SD kartlar alsam (CFExpress'ler baya pahallanmış :) ) başlangıç için yeterli olur mu sizce? Şu olmazsa olmaz diyeceğiniz başka bir şey var mı?
Teşekkür ederim.

X-H2S alınır. Güzel lenslerle de senelerce kullanılır. Ama X-H2S başlangıç kamerası olarak ne kadar uygun emin değilim. Bunu söyleme sebebim zor veya karışık bir kamera olması değil, tamamen fiyatı. Başlangıç için bu kadar parayı vermekte zorlanmıyorsanız alın bence.

X-H2S alınır. Güzel lenslerle de senelerce kullanılır. Ama X-H2S başlangıç kamerası olarak ne kadar uygun emin değilim. Bunu söyleme sebebim zor veya karışık bir kamera olması değil, tamamen fiyatı. Başlangıç için bu kadar parayı vermekte zorlanmıyorsanız alın bence.
İlk aşamada XF16-80 alayım diyorum. Bir de ND ve polarize filtre ilave ederim. Yeterli olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

İlk aşamada XF16-80 alayım diyorum. Bir de ND ve polarize filtre ilave ederim. Yeterli olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Gayet yeterli, 16-80 yanlış hatırlamıyorsam F4 diyafram değerine sahipti. Düşük ışıkta biraz yorabilir ama XH2S'in ISO performansı da gayet güzel bir noktada.

Başlangıçta ne aradığınızı görmek için hemen hemen her türlü çekim yapmanıza olanak tanıyan Zoom lensler güzeldir, ama tarzınızı oturttukça daha kaliteli Prime lensler almaya da başlayın ufaktan.

Filtre olarak da çok ucuz filtreler almadığınız sürece alın gitsin. ND filtre uzun pozlama çekimler yapmayı düşünmüyorsanız fotoğraf çekimlerinde başlangıç için gerekli olmayabilir, kaldı ki F4 diyafram açıklığı ile ND filtre kullanacağınız alan da az olacaktır; polarize filtre gereklidir çok ucuza kaçmadan circular (değişken) bir polarize filtre alırsanız memnun kalırsınız diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı