X-mouse önceki mouse tuşu çalışmıyor

M3HM3TY

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, benim faremin orta tuşu bozuldu yani yukarı aşağı kayıyor ama işlevi yok, ben de bunun için bu uygulamayı indirdim ve öyle aşağı yukarı kaydırıyordum. Mouse 4 ve 5 tuşuna atamıştım yani farenin solunda olan tuşlara ama şimdi soldaki değil sağdaki tuşlarda çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim bunu? Uygulama X-mouse button Control.

Uygulamayı aç. Sağ üstte üç tane kutucuk var, o kutucukların en sağda olanına (çember içerisinde çarpı işareti), reset layer yazanına tıkla. Sonra da tuşlara yeniden farklı görevler ata.

İkinci seçenek olarak fare tekerleğini çıkarıp temizleyebilirsin. Benzer bir durum benim de başıma gelmişti ve tekerleğin kaydırma fonksiyonunun arasına giren tozlar nedeniyle bozulduğunu görmüştüm.

Uygulamayı aç. Sağ üstte üç tane kutucuk var, o kutucukların en sağda olanına (çember içerisinde çarpı işareti), reset layer yazanına tıkla. Sonra da tuşlara yeniden farklı görevler ata.

İkinci seçenek olarak fare tekerleğini çıkarıp temizleyebilirsin. Benzer bir durum benim de başıma gelmişti ve tekerleğin kaydırma fonksiyonunun arasına giren tozlar nedeniyle bozulduğunu görmüştüm.

Yok hocam oluyor ama soldaki mouse tuşları değil sağdakilerde çalışıyor tekrardan, temizleme konusuna gelince önceden aynı mouse ile yaşadım aynı durumu temizlemiştim düzelmişti ama içini açmamıştım, sadece tekerliğin yanında görünen bir ıslak bir şey vardı onu çıkartmıştım düzelmişti bozulduğunu değil içine bir şey kaçtığından dolayı çalışmadığını düşünüyorum çünkü kötü bir mouse değil, mouse Gigabyte Aorus m2. tekerliği çıkartmayı bilmiyorum bu tarz işlerde de riske girmek istemiyorum garantidende çıkar benim için daha kötü olur bir gün gerçekten garanti ihtiyacım olursa boş yere garanti gider.

O zaman tekrar uygulamaya gir ve tüm atamaları yazdığım şekilde temizle.

Uygulama ekranında hangi tuşa bastığın, bastığın anda turuncu renkle gösteriliyor. Hangi tuşlara farklı görev atamak istiyorsan, atamadan önce o tuşun hangi tuş olduğunu kontrol ederek yapabilirsin.

Not: Benim farem Steelseries Prime ve başparmak tuşların "Mouse Button 4"ve "Mouse Button 5" şeklinde gösteriliyor.
Daha önce denemediğim için bilemiyorum ama senin uygulamanda Button 6,7 gibi seçenekler de olabilir.

Hocam uygulama bu, turuncu bir şey çıkmıyor tıklayınca. Ayrıca 6 ve 7 tuşları yok anlamadım bende.

1709307883675.png

unknown_2024.03.01-23.26_1.gif

Program açıkken farenin tuşlarına tıklayınca ilgili tuşun bölmesi turuncu oluyor.

Eğer program diğer tuşları görmüyorsa -varsa- farenin kendi yazılımından, yoksa HotkeyP uygulamasından deneyebilirsin.

Geri
Yukarı