X-Power 80 Plus 650W PSU'dan kaynaklı olduğunu düşündüğüm sorunlar

Rhoetos

Femtopat
İyi günler bilgisayarımda bir süredir garip bir sorun yaşıyorum. Geçen yıl bilgisayarın PSU’ndan garip sesler geliyordu ben de Vatan’a götürdüm oradan aldığım için ve orada hiçbir ses çıkmadı. Daha sonra eve getirince evde de ses kesilmişti. Bu yıl tekrar birkaç aydan beri bu sorunu yaşıyorum. Bu sorun ile başka sorunlar da yaşamaya başladım. Öncelikle önceden bobin ağlaması yapmayan ekran kartı bobin ağlaması yapmaya başladı. Aynı zamanda garip bir şekilde ısınma sorunu yaşıyor. Mesela CoD Warzone oynadığım zaman menüde 50 derecelerde olan GPU oyun başlayınca bir anda 70’e çıkıyor 75 77’ye kadar yükseliyor. Aynı zamanda MSI Afterburner ile baktığım zaman voltaj değerinin limit değerine ulaştığını gösteriyor oyunu oynarken oyunu düşük ayarlarda oynuyorum. PSU’dan ses geldiği için Vatan’a tekrar götürdüğümde yine hiçbir ses çıkarmamıştı orada fakat eve gelir gelmez açtığımda yine aynı ses ile karşılaştım. Ben de kablodan olduğunu düşündüm ve evdeki başka bir güç kablosu ile mevcut olanı değiştirdim, ses ilginç bir şekilde gitmişti fakat yaklaşık bir hafta sonra tekrar aynı ses olmaya başladı. Bu sorunların hepsi birbiri ile bağlantılı mı anlayamıyorum. Aynı zamanda SSD’m ve HDD’m de userbenchmark testinde olması gereken performansın altında görünüyor. Gerçekten bir uzman yardımına ihtiyacım var. PSU’yu değiştirmem bu sorunları çözebilir mi?

PSU X-Power 80 Plus 650W.

MSI B350 TOMAHAWK (MS-7A34) Performance Results - UserBenchmark

Macun bakımını birkaç ay önce yaptım CPU için Vatan Bilgisayar'da.
XIGMATEK kullandığım kasa bu işlemci stok fanını kullanıyorum. Kasanın önündeki fanlara ulaşamıyorum ön cam çıkmadığı için onları temizleyemiyorum. Güç kaynağındaki fan problemi ekran kartının ısınmasına neden olur mu?

Çözünürlükten kastınız ekran çözünürlüğü öyle değil mi zaten 1920 1080'de kullanıyorum. Bir de kasanın yan camını zaten çıkartmıştım ısınma ondan olabilir diye.

Kasanız Xigmatek İstanbul mu?

Geri
Yukarı