X1500 sistemde açılışta ince çizgiler gelip gidiyor

569992

Decipat
Arkadaşlar merhaba. Sorunum şu. Ben geçen hafta pazar gününden itibaren, bilgisayarı günde ilk kez açtığımda monitörde açılışta küçük yatay ince çizgiler geliyor gidiyor sanki ekran karincalaniyor gibi. Yatay çizgiler gidiyor geliyor, Windows logosunda da oluyor yatay çizgiler, sonra giriş ekraninda şifremi giriyorum masaüstüne geliyorum bilgisayar kilitleniyor ve yeniden başlıyor. Boyle 2 kere yaptıktan sonra anca düzeliyor ki artik CS 1.6 ya girdiğimde bile mesela maça giriyorum ekran kilitleniyor kalıyor, bazen monitor going to sleep oluyor kapanıyor. Ve ya düz internette takılırken ekran kapanıyor geri geliyor ve ekran kartı çalışmayı durdurdu ve geri düzeldi gibi bir mesaj geliyor. Bu sorunlar neden kaynaklıdır? Kartımı ilk taktırdıgimda sorunsuzdu. Mesela şu an NFS Most Wanted girdim takildi kaldi ekran CTRL Alt Delete yapıyorum etki etmiyor. Sorun nedir?
Format attım.
Bu arada driver Windows 10 desteklemiyor ama ben Technopat'tan bir rehberden bakarak hallettim.
Kasayi komple temizledim.
Devam ediyor sorun.

Evet işlemcisi yetiyormuş ama ekran kartı çok eski.

İşlemciniz GTX750TI a kadar destekliyor, Bütçe belirleyin ona göre önereyim.
Fark etmez, ekran kartı da driver olduğu sürece çalışır.

Bir istisna var ki UEFI anakartlarda UEFI boot açınca, çok eski kartlardan görüntü alamıyorsun. Legacy anakartlarda da UEFI boot destekleyen ekran kartını açamıyorsun.

Fark etmez, ekran kartı da driver olduğu sürece çalışır.

Bir istisna var ki UEFI anakartlarda UEFI boot açınca, çok eski kartlardan görüntü alamıyorsun. Legacy anakartlarda da UEFI boot destekleyen ekran kartını açamıyorsun.

Ekran kartını duyunca Pentium 4 1GB RAM beklediğim için öyle demiştim.

Hocam 100 tl ekran kartı bile yeter seneye yeni pc alacağım.
100 TL'ye yemek yok dışarıda, ekran kartı bulabileceğini mi sanıyorsun? 🤣

Ayrıca sistemin eski evet ama hala iş görür düzeyde. En kötü ekran kartını da takıp, satarsın. Üzerine para koyar yeni sistem alırsın.

100 TL'ye yemek yok dışarıda, ekran kartı bulabileceğini mi sanıyorsun? 🤣

Ayrıca sistemin eski evet ama hala iş görür düzeyde. En kötü ekran kartını da takıp, satarsın. Üzerine para koyar yeni sistem alırsın.
Komik olan ne merak ettim açıkçası. Düşük seviye kartlar o civarda var sahibinden sitesinde.

Şuan benim kart çözülemez mi ki?

Komik olan ne merak ettim açıkçası. Düşük seviye kartlar o civarda var sahibinden sitesinde.

Şu an benim kart çözülemez mi ki?

Maalesef, İsterseniz başka bir sistemde de deneyebilirsiniz. Yine aynı hatayı verecektir. Yüke binince oluyorsa ya chipset'ten ya da VRAM'den kaynaklı bir sorun var. Fiziksel olarak müdahele edilmesi lazım ama değmez o karta.

Şuan benim kart çözülemez mi ki?
Güzel kardeşim.

İşlemci ve ekran kartı birbirlerini dengelemek zorundadırlar. Öyle her ekran kartını kafana göre takamazsın.

Bayağı da inatçısın. Minimum 500-600 ₺ vermek istiyorsan götür bir reball merkezine kartını yaptır. 2 gün sonra tekrar bozuldu diye gelme buraya ama. Tavuk **** tövbe tutmaz denen bir söz var. Reball isteyen bütün elektronik parçalar için bu geçerli bir durum. Zira söz konusu AMD olunca zaten yazık günah harcanan paraya da emeğe de.

Kartının masrafı 500-600₺ iken sen 100₺ bütçe diyorsun. Zira X1500 tarih olmuş bir kart. İşlemcine fazlasıyla düşük. Kıyacaksın değerli paracığına, gideceksin ya 2. el 750TI alacaksın, ya da sıfır GT1030 alacaksın konu kapanacak.

Aslında bu kadar basit ama sen bazı şeyleri anlamak istemiyorsun sanırım.

Güzel kardeşim.

İşlemci ve ekran kartı birbirlerini dengelemek zorundadırlar. Öyle her ekran kartını kafana göre takamazsın.

Bayağı da inatçısın. Minimum 500-600 ₺ vermek istiyorsan götür bir reball merkezine kartını yaptır. 2 gün sonra tekrar bozuldu diye gelme buraya ama. Tavuk **** tövbe tutmaz denen bir söz var. Reball isteyen bütün elektronik parçalar için bu geçerli bir durum. Zira söz konusu AMD olunca zaten yazık günah harcanan paraya da emeğe de.

Kartının masrafı 500-600₺ iken sen 100₺ bütçe diyorsun. Zira X1500 tarih olmuş bir kart. İşlemcine fazlasıyla düşük. Kıyacaksın değerli paracığına, gideceksin ya 2. el 750TI alacaksın, ya da sıfır GT1030 alacaksın konu kapanacak.

Aslında bu kadar basit ama sen bazı şeyleri anlamak istemiyorsun sanırım.
Evet kardeşim. Ben zaten 100 tl kart önerisi yapmadım umarım okuman vardır arapça yazmadım. Benim kartımın sorunu ne, burada kendim halledebilir miyim olarak yazdım.

Yeni ekran kartı olarak ucuzundan istediğimi belirttim bu da Türkçe olarak yazılmış. Seneye yeni bilgisayar alacağımı da söyledim o da Türkçe. Seneye yeni bilgisayar alacağım için yeni pahalı Bir şey istemiyorum düşük oyunları oynatsin yeter kafasindayim.
Gelmişsin daha okumadan yorum yapmışsın.

Evet kardeşim. Ben zaten 100 tl kart önerisi yapmadım umarım okuman vardır arapça yazmadım. Benim kartımın sorunu ne, burada kendim halledebilir miyim olarak yazdım.

Yeni ekran kartı olarak ucuzundan istediğimi belirttim bu da Türkçe olarak yazılmış. Seneye yeni bilgisayar alacağımı da söyledim o da Türkçe. Seneye yeni bilgisayar alacağım için yeni pahalı Bir şey istemiyorum düşük oyunları oynatsin yeter kafasindayim.
Gelmişsin daha okumadan yorum yapmışsın.
Boş konuşuyorsun.

Senin yapabileceğin bir şey yok diye kaç mesaj attık hala aynı şeyi anlatıyorsun. VRAM arızası olabilir dendi, çip arızası olabilir dendi.

Seneye yeni bilgisayar alacaksın diye, işlemcine uygun ekran kartı almak zorunda olduğun gerçeği değişmiyor. Ne halin varsa gör, insanı ayar ediyorsunuz ya, senin gibilere laf söyleyince biz ceza yiyoruz sonra.

Geri
Yukarı