X2 245 ile RX550 darboğaz yapar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elle tutulur tek bir bu var çok yapmaz ama hangi oyunları oynayacağınıza bağlı 2 çekirdek ile GTA 5 gibi bir oyun denemeyi düşünmüyorsunuz sanırsam. Elinizdeki toplamaya niyetliyseniz anakartınızı yazmanız daha iyi olur RX550 sıfır alınacak bir kart değil bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elle tutulur tek bir bu var çok yapmaz ama hangi oyunları oynayacağınıza bağlı 2 çekirdek ile GTA 5 gibi bir oyun denemeyi düşünmüyorsunuz sanırsam. Elinizdeki toplamaya niyetliyseniz anakartınızı yazmanız daha iyi olur RX550 sıfır alınacak bir kart değil bu arada.
Yok hocam en fazla GTA 4 oynarım herhalde. CoD: World at War, CoD: Black Ops 1 falan oynarım.
Ana kart:GigaByte GA-MA770T-ES3.

1500TL-2000TL.
Not: Diğer şeyler dahil. (ram gibi.)

Hocam letgo ya biraz baktım şu şekilde size özet geçeyim yakın zamanda bende AM3+ bir sistem topladım ama 1100 lira tuttu benimkisi;

X4 işlemciler 80-100 TL'den başlıyor(mesela X4 945) herhangi birini tercih edebilirsiniz rahat OC oluyorlar zaten ben X4 925 kullanıyorum ama siz daha iyisini daha ucuza alırsınız ben kendiminkini alırken kasayla birlikte geldiği için.

Ekran kartı olarak tercih şansınız bayağı geniş ama AMD ekran kartları bayağı artmış şaşırdım doğrusu
GT1030: 500 lira civarıydı(daha ucuza da vardır)
R7 240: 250 liradan başlıyor(kullanmıştım daha önceleri)
RX460-560: 600 liradan başlıyorlar(bayağı pahalılar etmezler bence)
750 Ti: 500 liradan başlıyorlar.

RAM olarak.
4+4 DDR3 bellek kullanacaksınız OC desteği var zaten ama siz yine de 1333 ya da 1600 almaya çalışın.(toplam 200 TL'den fazla vermeyin ikinci el alırsanız)

Son tavsiyem hocam onu toplamak yerine biraz daha sabredip üstüne koyup APU almanız(en azından) çünkü belli bir bütçeniz var zaten. 2000 TL cidden çok ara bir bütçe kusura bakmayın benden bu kadar illa o sistemi toplayacağım derseniz bu şekilde 500 liraya bile kapatırsınız R7 240 ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı