X32 ve X64'ü aynı DVD'ye yazdırma

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Selam, format için arşiv yapacağım. Birileri benden yardım istediğinde her seferde indirip yazdırmak falan sıktı. Elimde CD olsun; 7, 8.1 ve 10 gibi sistemleri DVD'ye yazdırma kararı aldım. İnternette mesela 7 ama tüm versiyonlarının iki mimarisi var. Böyle olunca sığmıyor tek DVD'ye. Ben misal Ultimate olanının X32 ve X64 olanlarını yazdırmak istiyorum. Veya o dediğim türde ISO'yu indirip içerisinden diğer kalan tüm versiyonları silebilir miyiz?

Selam, format için arşiv yapacağım. Birileri benden yardım istediğinde her seferde indirip yazdırmak falan sıktı. Elimde CD olsun; 7, 8.1 ve 10 gibi sistemleri DVD'ye yazdırma kararı aldım. İnternette mesela 7 ama tüm versiyonlarının iki mimarisi var. Böyle olunca sığmıyor tek DVD'ye. Ben misal Ultimate olanının X32 ve X64 olanlarını yazdırmak istiyorum. Veya o dediğim türde ISO'yu indirip içerisinden diğer kalan tüm versiyonları silebilir miyiz?
Ventoy kurun DVD'ye kuruluyorsa.

Yukarıda arkadaşın belirttiği X86 & X64 mimarili OS'lerin bir arada olduğu ISO'lar kullanabilirsin, daha verimli olur hem..
İndirirken x32 x64 diye seçtiriyor?
1643318788406.png

Galiba tek tek yazdırmam gerekli.

İki ISO'yu ayrı ayrı indirdikten sonra PowerISO ile DVD üzerinde bootable imaj dosyaları yaratabilirsin.

64 bit'in boyutu 3GB'ın üzerindeyse mecbur gibi.
Ventoy boyutu kucuk, isletim sistemi degil zaten ISO dosyalari direkt atiyorsunuz, birden fazla ISO ayni diskte oluyor.
4.7GB DVD, normalde ikisi yan yana oluyormuş ama bunların içine sığmıyor. Neyse ben tek tek yaparım teşekür ederim yorumlar için.

Neden DVD'ye yöneldiniz ki? 8 veya 16 GB'lık bir flash belleğe attığım iso tarzı bir şey kurun kafanız rahat olsun. Artık kasalarda DVD bile olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı