X3440 için ekran kartı tavsiyesi

batooo

Centipat
Öncelikle bir sistem toplamaya karar verdim şunu belirtmeliyim ki bütçem aman aman uçuk bir bütçe değil kafamda yazılı olarak da sistemi oluşturdum videoları da izledim uzun süre bir sorun oldugunu gözlemlemedim fakat sistem özelliklerini söyliyeyim daha sonra konuyu anlatayım.

İşlemci: Xeon X3440.
Anakart: Gigabyte GA-H55M-UD2h.
RAM: 4x4 4 GB 1866 MHz RAM.
Ekran kartı: Sapphire RX 580 Nitro 8 GB 256 Bit.
İşlemci soğutucu: Dark Freezer X94Bl.
Power supply: Aerocool VX Plus 500W.
SSD: 120GB Kingston.
HDD: 2X 500 GB.

Sistem bu şekilde sizden şunu istiyorum oyunlarda FPS değerleri neler olur güncel oyunlarda ve aklıma takılan bir diğer şey ise örnek verecek olursak CS:GO 1024x768 Low ayarlarda darboğaz yaşar mıyım FPS çok yüksek olacağından dolalayı işlemciyi zora sokup az da olsa dar boğaz olur mu.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe derken şöyle söyliyeyim aliexpress ten alacağım işlemci anakart ram soğutucuyu ekran kartına ise 1500 e yakın bi fiyat ayırdım
işlemci anakart ram soğutucu 1000 tl e alacağım toplamda

Önce bir O.C yapmayı deneyin. O.C'yi yaptıktan sonra RX 580 alın. O.C olmadan bile RX 560 besleyebilecek bir işlemci kendisi aslında ama O.C olunca tadından yenmez.

O.c zaten kesinlikle yapacağım ama ne yapmamı öneriyorsunuz darboğaz yapar dedin ama neyden kaynaklı bir yol gösterirseniz sevinirim uzun zamandır araştırıyorum izlediğim videolarda o.c yapmadan bile rx 580 ile ultra ayarlarda sistem akıyor darboğaz olmadan
Darboğaz olur, bütçeni belirt.
ne yapmalıyım peki
Önce bir O.C yapmayı deneyin. O.C'yi yaptıktan sonra RX 580 alın. O.C olmadan bile RX 560 besleyebilecek bir işlemci kendisi aslında ama O.C olunca tadından yenmez.
pekala ne öneriyorsun başka

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı