X3440 ve GTX 460 düşük GPU kullanımı

Eren Aktas

Kilopat
Herkese merhaba, iyi forumlar.

Xeon X3440 ve GTX 460 sahibiyim, diğer oyunlarda ekran kartım %99 kullanıp daha fazla FPS verirken Valorant'ta %60, 70 CPU kullanımı varken ekran kartım %40 %30 civarlarında kendini kullanıyor, bu Valorant ile mi alakalı bir durum bunun önüne geçebilir miyim?

Herkese merhaba, iyi forumlar.

Xeon X3440 ve GTX 460 sahibiyim, diğer oyunlarda ekran kartım %99 kullanıp daha fazla FPS verirken Valorant'ta %60, 70 CPU kullanımı varken ekran kartım %40 %30 civarlarında kendini kullanıyor, bu Valorant ile mi alakalı bir durum bunun önüne geçebilir miyim?

Valorant işlemci tabanlı tek çekirdek gücüne bakan bir oyun X3440 tek çekirdek gücü iyi değil o yüzden darboğaz oluyor yani o kartı %100 kullanmak istiyorsan daha yeni nesil i3 10100F gibi bir işlemci gerekli.

İşlemcin ile alakalı bir durum. Örneğin bu videoda çok daha güçlü olan Ryzen 3700X işlemcisiyle GTX 460 kullanılmış ve göreceğin üzere 1080P yüksek ayarlarda %100 kullanılırken düşük ayarlarda bu yüzde azalmaya başlıyor. Bu da işlemcinin artık çizebileceği FPS sınırına gelmiş olduğuna işaret. X3440 ile mümkün olduğu kadar ayarları köklersin daha fazla gidecek yer yoksa güçlü bir işlemciye terfi etmekte fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı