X3440 ve GTX 750 Ti Sistem

wernawer

Decapat
Elimde bir sistem var, ben şu anki sistemimi yukselteyim. 0'dan bir tane sistem mi toplayayim X3440 (anakartim i7 3770 kadar destekliyor en fazla )?

Şu anki sistem:

Celeron G1610
Atı Radeon HD 7350
4 GB DDR3 1333 MHz
H61h2-M17

Almak istediğim sistem:

Xeon x3440
GA-h55 UD3H
GTX 750 Ti ekran kartı (ilerde yükselteceğim, idarelik)
8 GB DDR3 1333 MHz

Şu anki sistemime upgrade mi yapmalıyım yoksa yeni bir sistem mi toplamaliyim?
Lütfen her şeyi göz önünde bulundurarak cevap veriniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde hazır 1155 Pin anakart varken bence 1156'ya dönmeye gerek yok. Sizin yerinizde olsam elimdeki sistemi yükseltmeye çalışırdım.

Fiyat bakımından X3440'a göre biraz fazla olacak ama uygun bir i5 2500 ya da benzeri bir şey bulabilirseniz bence o sisteme çok iyi gider. Yanına da güzel bir SSD ile 4GB daha RAM attınız mı tamamdır.

Ekran kartı zaten hangi seçeneği seçerseniz seçin ikisinde de aynı şekil olacağından onu size bırakıyorum.

Bütçe nedir? Sıfır ortalama yeni sistem 1750 2000 TL' den başlar. Bütçe kısıtlı ise yükseltme yapmak daha iyi olur ya da ikinci el DDR4 anakart işlemci RAM bakabilirsin.
Diğer bileşenler aynı. PSU kaç WATT markası nedir?

Son düzenleme:
Üç ay önce kasa hariç AM2 sistemden FX 8350 16 GB GTX 750 Tİ sisteme geçtim RAM anakart PSU işlemci monitör aldım 1250 TL' ye bütçeye kullanım amacına göre seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı