X3440 vs i5-3570K

er2x

Centipat
Daha fazla  
i5 3570K mı X3440 mı arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz? Ekran kartı R7 240 4 GB ve 8 GB RAM var şu anki işlemcim X3430. Ona göre anakart sececeğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3570K daha iyi tabii ki, eğer OC yapılırsa fena bir performansı da yok. Zaten R7 240 gibi bir kartı ikisi de besler, üstüne elinizdeki işlemci de yeterli neden saçma bir yükseltme yapıyorsunuz ki?

Yavaş yavaş upgrade ediyorum oyun için işlemciden başladım işte ortalama bir şeyler deniyorum işlemci upgradesine öncelik verdim.

Ben şu an X3430 8 GB RAM R7 240'a OC yapıp PUBG de 40 FPS alabiliyorum işlemci değiştirince ne kadar artabilir aklımda işlemci almak vardı çünkü. Ona göre ayarladım kendimi ama bu 3570k yı alsam ne kadarlık bir değişme olabilir OC yaparsam Snowman M200 soğutucu var.

Yazdığın işlemcileri alsan bile FPS'in çok artmaz, sorun ekran kartında. Ekran kartını satıp daha iyi bir ekran kartı alırsan FPS artışı yaşarsın ve işlemciyi değiştirme lüksüne de girmezsin. Zaten o soket öldüğü için para israfı olacaktır.

Teşekkürler cevabınız için o zaman 1.500 civarında bir ekran kartı var mıdır acaba FPS'me katkı sağlayabilecek?
@BerkayZ87

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı