X3450 ile 1660 darboğaz yapar mı?

Khaoss1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben GTX 1660 ekran kartı alacağım fakat işler karışık. Arkadaşlar işlemcim X3450 diye geçiyor. Bu işlemci ile tabii ki darboğaz olacaktır ancak ileride ben B450 anakart ve işlemciye geçeceğim için şu anlık bu ekran kartını almak istiyorum. Alırsam masaüstünden kasma donma, FIFA, Football Manager ve League of Legends gibi oyunlarda darboğaz sebepli droplar kasmalar donmalar olur mu? PSU: 12V'tan 324W veriyor RAM ise 16 GB RAM 1600MHz. Sizce bu ekran kartı şimdi alınır mı?

Monitörüm ise 1366x768 Acer marka bir monitör.

O çözünürlükte hele, yapmaması mucize olur. 1080p ekran olsa idare eder gene de, çözünürlük düştükçe işlemciye daha çok yük biner. O yüzden droplar çok fazla olur.

Almaya engel değil. Darboğaz teknik olarak sisteme zarar vermez. Gerekirse DSR açın.

Merhaba, ben GTX 1660 ekran kartı alacağım fakat işler karışık. Arkadaşlar işlemcim X3450 diye geçiyor. Bu işlemci ile tabii ki darboğaz olacaktır ancak ileride ben B450 anakart ve işlemciye geçeceğim için şu anlık bu ekran kartını almak istiyorum. Alırsam masaüstünden kasma donma, FIFA, Football Manager ve League of Legends gibi oyunlarda darboğaz sebepli droplar kasmalar donmalar olur mu? PSU: 12V'tan 324W veriyor RAM ise 16 GB RAM 1600MHz. Sizce bu ekran kartı şimdi alınır mı?

Monitörüm ise 1366x768 Acer marka bir monitör.
Hayır. PSU yetersiz gelebilir. Onun dışında belki alınabilir. 2. el alacaksanız 5600XT arayın.

Burda yeterli gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 1691011089026.png
    1691011089026.png
    163,7 KB · Görüntüleme: 11
PSU değişimi de olacak mıydı?

Bazı oyunlarda darboğaz oluyor bazılarında olmuyor. Bu 1080p için geçerli. Siz darboğaz yaşayacaksınız, darboğaz sisteme zarar vermez. FPS drop yapar mı? İşlemci çok zorlanırsa yapar. Ama bu videoda aşırı bir darboğaz gözükmüyor bazı kısımlarda GPU tam verimde bile kullanılıyor. Ekran kartının da Ti modeli olduğunu düşünürsek sizin darboğaz ihtimaliniz Full HD çözünürlükte daha düşük olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5600 XT 130 TDP iken GTX 1660 120W nasıl oluyor?

Bazı oyunlarda darboğaz oluyor bazılarında olmuyor. Bu 1080p için geçerli. Siz darboğaz yaşayacaksınız, darboğaz sisteme zarar vermez. FPS düşmesi yapar mı? İşlemci çok zorlanırsa yapar. Ama bu videoda aşırı bir darboğaz gözükmüyor bazı kısımlarda GPU tam verimde bile kullanılıyor. Ekran kartının da Ti modeli olduğunu düşünürsek sizin darboğaz ihtimaliniz Full HD çözünürlükte daha düşük olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu 1660 Ti ben sadece 1660 versiyonunu almak istiyorum. PSU yeterli gelir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı