X3470 Isınma Sorunu

screan5800

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim X3470.
Taktığım gün macun yenilenmesine rağmen işlemci boşta olsa bile %60-65 arası değişiyor. Oyunlarda ise %80 civarı. Egzoz fanı yok taksam düzelir mi yoksa başka bir şey mi yapmam gerek?
Bir testte egzoz fanın 17 derece fark yaratığını gördüm, bu doğru mudur?

Ya da bunu mu almalıyım?
Kasanın boyutu da bu:

20190630_230303.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış değilsem bu işlemci 2009 üretimi. Aldığından bu yana aktif kullanıyorsan bu kadar ısınması ve zorlanması normal diye düşünüyorum. İşlemci ömrünü tüketmiş.

BIOS modlayın. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor ve bu sesler yanlış oluyor. Modlu BIOS yoksa ısınır. Ayrıca işlemcinin kullanılması normaldir oyunlarda. i9 bile olsa %100 kullanım iyiye işarettir oyunlarda.

BIOS modlayın. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor ve bu sesler yanlış oluyor. Modlu BIOS yoksa ısınır. Ayrıca işlemcinin kullanılması normaldir oyunlarda. i9 bile olsa %100 kullanım iyiye işarettir oyunlarda.
Pardon ben yanlış yazmışım onlar dereceydi ben yüzde diye yazmışım 😄😄😄
Bide biod modlamayı nasıl yapabilirim hiç yapmadımda

Yanlış değilsem bu işlemci 2009 üretimi. Aldığından bu yana aktif kullanıyorsan bu kadar ısınması ve zorlanması normal diye düşünüyorum. İşlemci ömrünü tüketmiş.
İşlemcinin ömrü ile sıcaklık ne alaka? Öyle bir durum söz konusu değil.

Soruna gelecek olursak elinizdeki soğutucunun stok fandan farkı yok. Kule tipi bir soğutucu edinin bakır borulu egzoz fanı gerekli mutlaka takın. İçerideki sıcak havanın kasanın içinde dolaşması ile dışarı atılması arasında çok fark vardır. x3470 zaten ısınan bir işlemci fakat kule tipi güzel bir soğutu işinizi çözecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı