X3470'e Overclock Yapmak

BSAVASS

Decapat
Elimde X3470 işlemcim var ama işlemciye ne kadar voltaj versem GHz hiç artmıyor. Ya da ben yanlış yapıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Sistemim:
  • Xeon X3470 1156 pin işlemci
  • 12 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • H55M P31 Anakart
  • 300W kaliteli FSP PSU
20181002_183953-1512x2016.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fps kaç kademe arttırabilirim anakarta zarar gelecek korkuyom
Bu işlemi FPS için yapıyorsanız riske girmeye gerek yok. FPS en fazla 1-2 artar. Overclock genelde artı performans gerekli olduğu zamanlar yapılır. Bu konuda bilginiz yoksa bu ayarlarla oynamamanızı tavsiye ediyorum özellikle voltaj ayarları ile yoksa donanımsal arıza çıkarsa sisteminizden olabilirsiniz.

Bu işlemi FPS için yapıyorsanız riske girmeye gerek yok. FPS en fazla 1-2 artar. Overclock genelde artı performans gerekli olduğu zamanlar yapılır. Bu konuda bilginiz yoksa bu ayarlarla oynamamanızı tavsiye ediyorum özellikle voltaj ayarları ile yoksa donanımsal arıza çıkarsa sisteminizden olabilirsiniz.
Yok zaten 5 fsb den fazla arttırmadım ama voltaj verince işlemcinin mhz si aynı o garibime gitti

Pardon fsb diyeceğime fps demişim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı