X4 840 ve GTX 750 Ti Sistem Toplama

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Nisan ve mayıs aylarında parçaları ikiye bölerek almak istediğim sisteme sizlerinde yorumlarını bekliyorum.

Kasa : XIGMATEK ARES 1701 600W USB 3.0 MidT ATX SİYAH KASA

Ekran kartı : MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı

Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Siyah Tek Modül Ram

Anakart : GIGABYTE F2A68HM-DS2 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) VGA&DVI USB 3.0 Anakart

İşlemci : AMD Athlon X4 840 Soket FM2+ 3.1GHz(3,8Ghz boost) 4MB Önbellek 65W 28nm İşlemci

500 GB HDD şuan elimde var. Sonrada 128 GB SSD düşünüyorum.

Şimdi aklımda kalanlar sistem güncel değil diyenler var. AMD A10-7870K toplasan daha iyi olur diyenler var. İleride yeni ekran kartıyla daha güncel bir sistem olur diyorlar.
Birde X4 840 ile X4 860K arasında performans farkı çok olur mu ?
RAM tek slot seçimim anakartta çift slot var. 2-3 ay sonra 8 GB'lik bir tane daha alıp takacağım. Bir daha RAM ile uğraşmak istemiyorum. Sizlerinde görüşlerinizi bekliyorum. Bütçem 1300 TL.

Monitör olarak televizyonu kullanıyorum. Çözünürlük 1366x768 bu da oyunlarda performansa etki edecektir. 1080P'de oynayamayacağım.

Son düzenleme:
O çözünürlükte oynamanız sizin yararınıza olacaktır. Performans artışı olacaktır. Ayrıca güncel, DDR4 olan bu sistemi alınız. Ayrıca bu işlemci ile daha fazla performans alacaksınız.

cz.jpg

Beyfendi pentium dediniz değil mi? Yanlış duymadım sanırım.

Evet. Pentium olunca ne oluyormuş onu anlamadım. Skylake bir işlemci. Siz 4 yıl önceki Pentium işlemcilerle karıştırdınız heralde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet. Pentium olunca ne oluyormuş onu anlamadım. Skylake bir işlemci. Siz 4 yıl önceki Pentium işlemcilerle karıştırdınız heralde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oha çok pardon benim kafa gitti özür dilerim.

O işlemci sıkıntı çıkarmaz diyorsanız onu alayım. Daha güncel olur. Belki ileri de üst model bir işlemci ile değiştirip performansı yükseltirim.

Pentium kaldı mı?

Bu işlemci yeni çıktı. Pentium olabilir ama DDR4.

Eski sistemimi saat 6'da satıp, direk vatana gideceğim. İlk olarak kasayı alacağım. Kasayı ilk alma tercihim diğer parçalar da hala kafam karışık farklı yorumlar da görmek istiyorum.

Vatan'a gittim. Orada kasa gözüme küçük geldi. Thermaltake Versa H23 500W model kasayı aldım. Hem dış görünüş olsun hem kalitesi baya güzel, eve geçince incelemesini yapacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı