X4 860K mı, A10 7890K mı?

achtungpanzer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İstanbul'da X4 860K bulamadım, FM soket anakartım oldugu icin A10 7890'a yöneldim, fakat bir sorum olacak. APU işlemcilerde 2400MHz RAM şart mıdır? Bir yerden okudum, benim RAM'im 1600MHz. Bana, önerebileceginiz FM soketten başka islemci var mıdır? Ya da A10 7890 alırsam 2400 MHz RAM şart mıdır? İyi günler, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer dahili ekran kartını kullanmayacaksanız çok da önemli değil, pek performans farkı oluşturmayacaktır. Şart değil. Bulabilirseniz X4 880K almanızı öneririm.

Anakartın modeli ne? İşlemci seçimi tamamen kullanım amacınıza göre değişir. Söylediğiniz işlemcilerden biri APU yani içinde kendi grafik işlemcisi de var, diğerinde ise tümleşik grafik birimi yok. X4 serisi bir işlemci alırsanız ekran kartına da ihtiyacınız olacak.

Amd a10 apu incelemesinde recep bey RAM hiznin onemine deginmisti. Bunun sebebi icindeki dahili grafik birimi. Arkadasinda bahsettigi gibi eger A10'un dahili grafik birimini kullanicaksaniz RAM hizi grafik performansiniz icin onemli. Ama yok ben sadece CPU birimini kullanicam harici ekran kartim mevcut diyorsaniz RAM hizini arttirmaya ihtiyac yok.

Yok ekran kartım varda X4 860k bulamıyorum. İstanbul'da bu yüzden diğer FM soket işlemcilere yöneldim A serisi mi yoksa X4 845 mi bilemiyorum?

Sanırım X4 880k sipariş edicem.

İlla ki bunlardan alacaksanız 880K isabetli olmuş. Zira 860K ile 7890K neredeyse aynı değerlerde.
İmkanınız varsa uzak durun bu işlemcilerden.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı