X4 860K RX 560 sistem için 400W PSU yeterli mi?

AvalancheN

Hectopat
Yer
Viyana, Avusturya
Daha fazla  
Merhaba, maalesef güç kaynağım bozuldu ve cebimde 5 kuruş param yok o yüzden eski bilgisayarımın güç kaynağını söktüm ve onu kullanacağım. Fakat sistemim için yeterli mi bilmiyorum. Sertifikasız 400W aopen marka bir PSU.
Sistemim.
Sapphire RX 560 4 GB (6 pin PCI-e)
AMD Athlon 860k (4.20 GHz'ye OC yapıyorum anca kurtarıyor oyunlarda)
Standart 8 GB RAM.
Thermaltake kule tipi çift fanlı soğutma (çok güç çektiğini düşündüğüm için yazdım)
Ayrıca PSU üzerinde 6 pin güç çıkışı yok bu yüzden 2X Molex'i 6 pine çevirecek bir adaptör kullanacağım.
Sizce yeterli mi yoksa arada kapanma durumu olur mu?

Muhtemelen 400W'ı gerçek olarak veremeyecek. Sistem maksimum 200W tüketir. O da taş çatlasın yani. En azından idarelik kullanabilirsin. Ama molex çeviriciler çok önerilmiyor. Sistemine zarar verebilirsin. Ki zaten bu PSU'yla uzun süre kullanmanı da tavsiye etmem. Sonuçta sistemini emanet ediyorsun. O yüzden en azından biraz bütçeni sıkıp düzgün bir PSU almanı öneririm. Ya da alana dek bununla idare et. Ama en kısa zamanda değiştir.

Muhtemelen 400W'ı gerçek olarak veremeyecek. Sistem maksimum 200W tüketir. O da taş çatlasın yani. En azından idarelik kullanabilirsin. Ama molex çeviriciler çok önerilmiyor. Sistemine zarar verebilirsin. Ki zaten bu PSU'yla uzun süre kullanmanı da tavsiye etmem. Sonuçta sistemini emanet ediyorsun. O yüzden en azından biraz bütçeni sıkıp düzgün bir PSU almanı öneririm. Ya da alana dek bununla idare et. Ama en kısa zamanda değiştir.
Teşekkür ederim üni sınavı sonunda işe giricem şuan evde kalıyorum ve günler gerçekten sıkıcı geçiyor pc olmayınca papara kartımda 5 lira var nakitim hiç yok :D işe girince bi psu alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı