X4 860k sistem mavi ekran hatası

Kerem_12

Decapat
Daha fazla  
X4 860k.
R7 240.
250W PSU.
480GB Patriot Burst.
250'lik HDD.
ASUS A55 bm-e anakart.
Arkadaşlar minidump dosyalarını bırakıyorum. Anlayan birileri yardım ederse sevinirim.

Dosyayı paylaşın bakayım. Yanlış bir şey mi yaptım diye şüphelenmedim değil şimdi.
Fast Boot özelliğini BIOS üzerinden kapatın.
En üsttekini yükleyeceğiz. AMD ile alakalı bir uygulama.

Ayrıca sizin sistem eski. 20H2 sürümüne yükseltin. 1909 sürümüne destek artık bitti bitecek.
Ekran kartı sürücüsünü güncellemediyseniz acilen güncelleyin. Çünkü birkaç kere ekran kartı sürücüsü görüntü vermeyi kesmiş.

Bu linkten AMD Media sürücüsünü yükleyeceğiz.
ekran kartı sürücüsü güncel fakat o yüzden vermeyi kesmedi. ekran kartına overclock denediğim için öyle oldu. 1909 sürümü nasıl 20H2 sürümüne yükselteceğim. Araştırmıştım fakat bulamadım. Ayrıca bir şey varkettim DistributedCOM diye olay günlüğünde vardı. O eskiden hata olarak gözüyordu. Şimdi uyarı olarak gözüküyor

DCOM Windows'un tüm işlemlerini yaptığı yönetim uygulamasıdır. Uyarı vermesi normaldir. 20H2 sürümü ISO dosyasını indirip temiz kurulum yapın. OC yapmayın karta, yaptığınızda zaten olanları kendiniz gördünüz.
iyi akşamlar hayırlı iftarlar dediğin gibi windows sürümümü güncelledim hiçbir şey yoktu 1 gün felan hiçbir şey olmadı ancak valorantı yükledim mavi ekran verecek mi diye yemek yemeye giderken açık bırakmıştım mavi ekran vermiş. Sana zahmet minidump dosyalarını analiz eder misin?

Donanım arızası var.
Neyden kaynaklı olabilir? RAM ve disk kaynaklı diyorum.
MemTest yapalım.
HD Tune ile "Error Scan" yapalım, ama "Quick Scan" kapalı olsun.

Donanım arızası var.
Neyden kaynaklı olabilir? RAM ve disk kaynaklı diyorum.
MemTest yapalım.
HD Tune ile "Error Scan" yapalım, ama "Quick Scan" kapalı olsun.
dediğim gibi ssd takılı şu an valorant yüklemeden önce 1 gün civarı hiç vermedi yine de yapayım. Windows bellek denetleme aracı gibi bir şeyden de test etmiştim. Recep Baltaş videosunu çekmişti. Orda da windows sorunsuz demişti
@KojiroHyuga04 hd tune testi yaptım damaged block %0 çıktı

Son düzenleme:
MSI Afterburner komple kaldırın. Size dedim şu karta OC yapmayın stabil çalışmıyor diye. OC işlemini lütfen geri çekin.
heatsink küçük olduğu için fan ve ara sıra oc için kullanıyordum.Dediğiniz gibi yaptım, geri dönüş yaparım
Msi Afterburner hiç kullanmadım açmadım.
heatsink küçük olduğu için fan ve ara sıra oc için kullanıyordum.Dediğiniz gibi yaptım, geri dönüş yaparım
Msi Afterburner hiç kullanmadım açmadım.
@KojiroHyuga04
@KojiroHyuga04 sana zahmet bakabilcen mi? Kardeşim kullanırken almış.

Son düzenleme:
Etiketi görmedim pardon. Bakayım.
Aha bakın ne buldum. RAM arızası. Memory Management buna işaret ediyor.
XMP açıksa XMP kapalı şekilde RAM testi yapın.
Logitech yazılımlarının hepsini kaldırın.

Etiketi görmedim pardon. Bakayım.
Aha bakın ne buldum. RAM arızası. Memory Management buna işaret ediyor.
XMP açıksa XMP kapalı şekilde RAM testi yapın.
Logitech yazılımlarının hepsini kaldırın.
windows olay görüntüleyicisinde memory.dmp diye bir yere kaydedildiğini görünce iyice şüphelendim.Artık senden öğrenendim kadarıyla bir tane rami söktüm zaten ona undefined diyordu ve de arkaları da uymuyordu böyle değişikti 2 gb ramle deniyorum şu an bakalım. XMP nedir ?

Geri
Yukarı